НА БУЏЕТ И СА МАЊЕ ОД 48 ЕСПБ БОДОВА: Одлука Владе Србије

Љиљана Бегенишић

17. 10. 2025. у 14:27

НА предлог Министарства просвете, Влада Републике Србије дала је сагласност да се у школску 2025/2026. годину, након рангирања студената који су остварили услов од потребних 48 ЕСПБ бодова за финансирање из буџета, на терет буџета упишу и студенти који су остварили мање од потребног броја бодова.

НА БУЏЕТ И СА МАЊЕ ОД 48 ЕСПБ БОДОВА: Одлука Владе Србије

Фото: Н. Живановић

Упис наредне године на терет буџета са мање од 48 ЕСПБ бодова могућ је само до укупног броја студената чије су студије финансиране из буџета у школској 2024/2025. години на тим студијским програмима, у циљу очувања броја буџетских студената.

Студенти са мањим бројем ЕСПБ бодова рангирани до укупног броја студената чије су студије финансирају из буџета, остварују и права на смештај и исхрану у установама студентског стандарда и на студентске стипендије и кредите на исти начин и под истим условима као остали студенти који се финансирају из буџета.

Овом одлуком уважен је захтев Студентске конференције универзитета Србије и Студентске конференције академија струковних студија и високих школа Србије, имајући у виду најбољи интерес студената и неповољне околности у којима су организовани настава и полагање испита у школској 2024/2025. години, а циљу спречавања негативних последица по систем високог образовања и студенте.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

МЕЧ СЕЗОНЕ У ГРАЦУ: Победа води Звезду у нокаут фазу Лиге Европе!