РХМЗ ИЗДАО ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ: Високе температуре у Србији све до овог датума - Ићи ће и до 40 степени!
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод (РХМЗ) издао је данас упозорење на високе температуре које ће владати у Србији од 10. до 17. августа и навео да ће максималне температуре у већини места износити од 34 до 38 степени Целзијуса а понегде и око 40 степени.
Фото: Shutterstock
Само ће у понедељак и уторак,11. и 12. августа, на северу, западу и у делу централне Србије температуре бити нешто ниже и кретаће се од 31 до 33 степена.
У упозорењу за Београд наводи се да ће данас и током наредне седмице бити веома топло са максималним температурама од 35 до 38 степени а да ће само у понеделјак и уторак, 11. и 12. августа температуре бити нешто ниже - око 33 степена.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
"СТАЗЕ КОСМЕТА": Ђаковица - Епизода 1
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)