СРБИ ПОКУПОВАЛИ "ПОВОЉНЕ ПЛАЦЕВЕ" У ГРЧКОЈ, ПА ИХ САЧЕКАО ШОК: Казна од скоро 100 хиљада евра због једне ствари
ВЕЋИ број Срба последњих година купује парцеле с погледом на Егејско море у грчком летовалишту Лептокарија, али неколико њих сада је наишло на озбиљан проблем. Грчке власти изрекле су им казну од чак 95.000 евра јер су на својој земљи поставили камп-приколице, тоалете, роштиље и почели да их издају туристима.
Фото: Профимедиа
Иако су парцеле у власништву Срба, према грчком законодавству реч је о земљиштима која су ван грађевинског плана, што значи да градња и било какво трајно или привремено насељавање није дозвољено. Упркос томе, власници су на својим плацевима организовали мини-кампове.
Како преносе грчки медији, на терен је изашла Градска управа, која је наложила хитно уклањање свих објеката, укључујући камп-приколице и помоћне садржаје. Уз то, изречена је и укупна казна у висини од 95.000 евра, коју власници сада морају да плате.
Власници парцела приликом куповине нису обавештени да немају грађевинску дозволу
О овом случају огласила се и једна Српкиња на страници "Ливе фром Грееце" која је тврди да власници ових парцела приликом куповине нису били обавештени да оне немају грађевинску дозволу.
- Одлучили су да поставе камп кућице, тоалете, роштиљ. Нажалост, нису знали да је то забрањено према новом закону о камповима. Обратите пажњу на законе - упозорила је она.
Додала је и да су ових дана и грчке новине писале да је запажен велики број нелегалног издавања некретнина, посебно на Халкидикију и у Солунској регији.
Овај случај изазвао је пажњу и код других власника некретнина у Грчкој, посебно међу Србима, који сада додатно проверавају статус својих плацева и услове коришћења.
(megatvnews/Блиц)
Препоручујемо
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
СВИ СТЕ ФОЛИРАНТИ! Дара Бубамара напустила Звезде Гранда - реаговала Цеца "Није фер, ни колегијално"
ПЕВАЧИЦА Дара Бубамара реаговала је бурно на критике које је добио њен кандидат од стране њених колега из "Звезда Гранда".
25. 01. 2026. у 13:10
Коментари (0)