НАЈНОВИЈЕ УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ: Односи се на једну појаву
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод Србије (РХМЗ) јутрос је објавио упозорење.
Фото: Танјуг/Д.К.
Упозорење се тиче водостаја у наредним данима.
- На Сави код Сремске Митровице и Шапца водостаји ће се наредних дана кретати око и нешто испод ниских пловидбених нивоа. На Колубари са притокама, на Јадру, на Млави, као и на горњим токовима Западне и Јужне Мораве са притокама протицаји су се приближили минималним средње месечним вредностима 95%-не обезбеђености (биолошком минимуму) - наводе из РХМЗ-а.

Временска прогноза до краја седмице
Данас пре подне умерено и потпуно облачно, понегде са слабом кишом. Средином дана на северу и истоку, а после подне и у осталим крајевима смањење облачности. Ветар слаб и умерен, на истоку Србије повремено и јак северни и северозападни. Највиша температура од 23 до 28 степени.
До краја седмице претежно сунчано и постепено топлије, само у четвртак у брдско-планинским пределима уз променљиву облачност понегде са краткотрајном кишом.
У недељу у другом делу дана са запада наоблачење са кишом, пљусковима и грмљавином које ће се у понедељак проширити и на остале пределе наше земље.
БОНУС ВИДЕО: Хеликоптери Ка-32 и Супер пума у акцији гашења пожара у Каменој гори
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)