ВРУЋИНА, АЛИ И ПЉУСКОВИ И ГРМЉАВИНА: Временска прогноза за седмицу пред нама - детаљно по данима

Биљана Ристивојевић

14. 07. 2025. у 13:22

ПРЕМА прогнози Републичкох хидрометеоролошког завода (РХМЗ), у наредним данима очекују нас температурне осцилације, а од уторка до петка и нестабилније.

ВРУЋИНА, АЛИ И ПЉУСКОВИ И ГРМЉАВИНА: Временска прогноза за седмицу пред нама - детаљно по данима

ФОТО: Novosti

У уторак (15.07.) променљиво са дужим периодима сунчаног времена, али нестабилније, па се очекује и локална појава краткотрајне кише или пљуска са грмљавином. Дуваће слаб и умерен, средином дана и после подне повремено појачан северозападни ветар. Најнижа температура од 15 до 22 степена, а највиша од 30 до 34 степена.

У среду (16.07.) током већег дела дана претежно сунчано и топло (уз повремену слабу до умерену облачност) и са максималном температуром од 30 до 35 степени. После подне се очекује веома ретка (изолована) појава краткотрајне кише или локалног пљуска са грмљавином, а падавине ће се, уз пад температуре и јак северозападни ветар, интензивирати касније увече и током ноћи на подручју Војводине уз просечну количину од 20 до 40 мм кише.

У четвртак (17.07.) у северним, западним и централним пределима Србије осетно свежије. Облачност са падавинама ће се споро премештати преко централних крајева ка југу и истоку, где ће се већи део дана и даље задржати толло, а пљускови ће постати учесталији и локално израженији тек касније после подне и увече.

У петак (18.07.) променљиво уз смену сунчаних периода и локално краткотрајних пљускова са грмљавином.

Од суботе до понедељка (19 - 21.07.) претежно сунчано уз нагли пораст температуре па ће поново бити веома топло, у понедељак и од 35 до 40 степени.

У уторак (22.07.) ново пролазно наоблачење са локалном појавом краткотрајних падавина и освежење.

БОНУС ВИДЕО: СРПСКИ СТИВ МЕКВИН: Наш познати глумац Драгомир Фелба напустио нас је пре тачно 19 година

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

СРАМНО ПОНИЗИЛИ РУСЕ, ПА САД ПАТЕ! После скандала на Параолимпијади - сад се цела Русија смеје Западу и ужива у овој сцени! (ВИДЕО)