ЖЕСТОКО НЕВРЕМЕ СТИГЛО У СРБИЈУ: Суперћелије парају небо, погледајте страшне снимке из овог града! РХМЗ се поново хитно гласио
ОЛУЈНО невреме стигло је у Србију! Јака олуја погодила је Суботицу, Оџаке и Бачку Паланку.
Foto: PrintscreenInstagram/192.rs
Олујно невреме стигло је у Србију! Јака олуја погодила је Суботицу, Оџаке и Бачку Паланку.
- Стање у Суботици током преласка једне од олуја које се налазе северно од Саве и Дунава. Појединачни облаци, укључујући и суперћелије, производе олујне и орканске ударе ветра. Најјачи облаци производе град до неколико цм у пречнику. Систем са олујама брзо напредује ка североистоку - објавио је метеоролошки систем Хаилз Србија.
РХМЗ издао хитно упозорење
- Широм Баната у наредном сату наставак пљускова са грмљавином, који ће локално бити праћени градом и јаким, а на ударе и олујним ветром - стоји на сајтру РХМЗ-а.
Пљускови и грмљавине који се на подручју Војводине, западне и централне Србије очекују данас и сутра (07. и 08.07.) повремено ће бити праћени градом и олујним ветром.
Облачност на западу Срема и југу Бачке, на подручју од Вишњићева до Бачке Паланке, биће у даљем јачању и премештању од јужне ка северној и источној Бачкој, условљавајући краткотрајно јак пљусак, грмљавину, а локално и град и јак ветар, саопштио је РХМЗ.
Такође, у наредна 2 сата на југоистоку Србије (у планинским пределима), као и у Војводини локална појава пљускова са грмљавином, објавио је РХМЗ.
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59