"ХВАЛА НА БЕСПРЕКОРНОЈ И ЧАСНОЈ СЛУЖБИ": Вучић честитао припадницима Гарде Дан јединице
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић честитао је министру одбране Братиславу Гашићу и свим припадницима Гарде 6. мај – Дан јединице.
Фото: Танјуг
У честитки се каже:
Свим припадницима Гарде честитам 6. мај - Дан јединице.
Од 1830. године, када је Наређењем кнеза Милоша Обреновића формирана Гвардија од најугледнијих младића тога доба, до данас, захваљујући изузетној оспособљености и високој професионалности, стекли сте реноме елитне јединице Војске Србије, која постоји скоро колико и модерна српска држава.
Гарда Војске Србије представља симбол традиције, части и преданог служења држави. Вашим залагањем и дисциплинованим приступом, годинама уназад потврђујете свој значај једне од најрепрезентативнијих јединица наше Војске. Доследно и поносно представљате Србију у земљи и иностранству.
Ваши постигнути резултати у извршавању најсложенијих задатака, говоре о врхунској обучености, дисциплини и непоколебљивој оданости отаџбини. Свесни важности ваше улоге држава ће наставити да улаже у савремену опрему, униформу, наоружање, обуку и животни стандард припадника Гарде јер јака, добро опремљена и поштована Гарда чува углед не само Војске Србије, већ и целокупне државе.
Хвала вам на беспрекорној и часној служби. Уверен сам да ћете и убудуће наставити да будете пример другима и својим радом учвршћивати поверење које уживате.
Нека вам данашњи дан, 195 година постојања и крсна слава буду подстрек ка остварењу зацртаних циљева.
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)