РАТКО МЛАДИЋ НЕ МОЖЕ ВИШЕ НИ У КОЛИЦА: Закомпликовало се здравствено стање српског генерала у затворској болници
ГЕНАРАЛУ Ратку Младићу (83) закомпликовало се ионако тешко здравствено стање. Како нам каже његов син Дарко Младић много је ослабио у последње време.
Foto: Tanjug/AP Photo/Peter Dejong
- Не може више ни из кревета да пређе у колица. Лежи све време, тешко прича и када говори то су углавном врло кратке реченице - каже нам Дарко. - И по лекарским извештајима, које примамо месечно, видимо да му се стање погоршава. Највећи проблем су му срце и бубрези. Те здравстевене проблеме је тешко истовремено лечити, јер када се лечи срце, онда се погоршава стање бубрега и обрнуто. Лекови су такви да делују штетно на други орган. Он прима инфузије свакодневно и лекове му дају на инфузије - каже нам Дарко.
Он наводи да је пре две недеље његова мајка била код генерала у посети неколико дана, а следеће недеље ће ићи он да види оца.
- И ми видимо да му је све лошије и када идемо у посете и када се чујемо телефоном. Ускоро би лекари специјалисти из Београда требали да га посете и прегледају и ових дана се саветујемо ко би требало да оде - каже нам генералов син.
Ратко је иначе већ годину дана у затворској болници, од априла 2024. године, када је тамо пребачен након озбиљних проблема са бубрезима. Како нам каже Дарко особље је ту коректно према њему, али никада није имао негу и рехабилитацију која му је била потребна да би га дигли на ноге, јер у тој болници за тако нешто нема техничких услова.
Породица је више пута подносила захтев да се генерал Младић уз све највеће мере безбедности пусти у Србију на лечење, али је председник Механизма за кривичне судове у Хагу то увек одбијао. Последњи пут то је одбијено пре годину дана.
Генерал Младић већ годинама има неуролошке и кардиоваскуларне проблеме. Више пута је имао мождане ударе, један инфаркт, годинама висок притисак, који је у последње време регулисан, а у јануару прошле године му је уграђен стент. На крају су му и бубрези били отказали, али су лекари у цивилној болници у Холандији успели да их поврате и да му спасу живот. Од тада се више није враћао у притворску собу, већ је у затворској болници.
Српског генерала Ратака Младића је суд у Хагу 2021. године правоснажно осудио на доживотну казну затвора.
Препоручујемо
ВРЕМЕ ДАНАС НЕОБИЧНО ЗА ОВО ДОБА ГОДИНЕ: Температура иде до чак 18 степени
12. 02. 2026. у 00:00
НАШ ФЕЛИКС ЗАРОБЉЕН У БЕЈРУТУ: У току је прикупљање средстава да се пребаци у Србију
11. 02. 2026. у 19:58
ХРВАТСКА СВОЈЕ КОРЕНЕ ТРАЖИ У НАЈДУБЉЕМ МРАКУ: Контроверзни празник у суседству - "Степинчево" између верског култа и политичког терета
ЈОШ се није стишала бура око усташког пира на дочеку рукометаша, обележеног Томпсоновим песмама које глорификују НДХ, а из Загреба стижу нове провокације које буде авети прошлости.
11. 02. 2026. у 20:13
ОРБАН ОТКРИО ШОК ДЕТАЉЕ: Одбио сам позив Клинтона да уђем у рат са Србијом 1999. године
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан изјавио је да је 1999. године, током свог првог премијерског мандата, док су трајали сукоби у АП Косову и Метохији и НАТО агресија, добио позив од тадашњег америчког председника Била Клинтона да Мађарска отвори други фронт и нападне Србију или "бар да пуца из Мађарске преко Војводине све до Београда", али да је одбио такав позив, пренео је данас Телеx.
09. 02. 2026. у 11:13
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)