КРАЈ БЛОКАДЕ! Факултет спорта из Новог Сада враћа се настави 14. априла!
КРАЈ блокаде Факултета спорта и физичког васпитања у Новом Саду! Професори су се изјаснили и изгласали да се 14. априла враћају на наставу.
Фото: Принтсцреен
Наставно-научно веће Факултета спорта и физичког васпитања Универзитета у Новом Саду, на 162. седници одржаној данас, у 12 часова, донело је одлуку да се настава наставља од понедељка, 14. априла 2025. године.
Настава ће се одвијати путем онлине платформе Моодле, а сви студенти ће путем својих личних мејл адреса добити детаљна упутства за приступ платформи и начин рада.
Наставно-научно веће Факултета спорта и физичког васпитања тражило је да је од сваког наставника да се јасно изјасни да ли је за започињање наставе или за наставак блокаде.
Фото: Принтсцреен
Подсетимо да је и током јучерашњег дана на Филозофском факултету у Новом Саду више од 90 одсто наставног кадра такође је гласало за наставак рада факултета. Део професора препознао је да је наставна година озбиљно угрожена за све студенте, па и за саме професоре, што је показало и њихово гласање – да се врате редовним академским активностима.
Нажалост, због политичких амбиција мањег дела наставника, целокупан наставни процес је доведен у питање и факултету су у блокади више од четири месеца. Међутим, оваквим гласањем тиха већина наставног кадра јасно шаље поруку да жели да настави са радом и омогући студентима завршетак школске године.
Препоручујемо
РАСПАД ПРОТЕСТА И ОПОЗИЦИЈЕ: Није им стало до државе и народе (ВИДЕО)
09. 04. 2025. у 11:03
ПРВИ СВИРАЛИ КРАЈ БЛОКАДЕ: Медицински факултет у Нишу креће са наставом од 15. априла
09. 04. 2025. у 12:36
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
23. 07. 2026. у 07:19 >> 23:04
Коментари (11)