ВЕЧНО СЕЋАЊЕ НА СТРАДАЛЕ ЛЕСКОВЧАНЕ: Обележена годишњица почетка НАТО агресије на Србију
У граду на Ветерници је годишњица почетка агресије НАТО-а на нашу земљу обележена полагањем венаца и комеморативним скупом крај Спомен чесме посвећене свим Лесковчанима који су изгубили животе током 78 дана бомбардовања тадашње Савезне Републике Југославије.
фото: Град Лесковац
Венце на споменик сећања на оне који су страдали у ратовима од 1990. до 1999. године положиле су делегације Града Лесковца, градоначелник Горан Цветановић и његова заменица Лидија Димитријевић, Министарства одбране и Војске Србије, Организације бораца ветерана рата Лесковца, Народног музеја, Удружења војних пензионера, Градског одбора СУБНОР-а, Удружења бораца „Бесмртни пук Лесковац“ и Удружења ветерана 549. моторизоване бригаде.
- Лесковац је током НАТО агресије поднео велике жртве. Наша је обавеза према онима који су у тој борби дали највредније што су имали, своје животе, да их се вечно сећамо. Изгубили смо чланове породица, пријатеље, комшије...Напали су нас са циљем да нас поразе, али нису успели у томе. Док настављамо да градимо нашу земљу, увек ћемо памтити прошлост и изгубљене животе наших суграђана – поручила је Лидија Димитријевић, заменица градоначелника Лесковца.
Препоручујемо
СПРЕМИТЕ СЕ ЗА КИШУ И СНЕГ Хитно се огласио РХМЗ: Ови делови земље први на удару (ФОТО)
07. 12. 2025. у 17:03
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)