ВРЕМЕ ЈЕ ОПАСНО: Огласио се и "Батут" због есктремне хладноће у Србији

ОВО јутро Србија је дочекала у дебелом минусу, а према прогнозама, ледени дани ће се наставити.

ВРЕМЕ ЈЕ ОПАСНО: Огласио се и Батут због есктремне хладноће у Србији

Фото: Н.Живановић

Због велике хладноће огласио се и Институт за јавно здравље Србије "Др Милан Јовановић Батут".

- Прогнозиране вредности минималне дневне температуре ваздуха биће у категорији опасне појаве 19. до 22. фебруара у пиротском и јабланичом округу, као од 19. до 20. фебруара у пећком и нишавском округу, а 20. фебруара на територији рашког, моравичког, зајечарског и пчињског округа. Прогнозиране вредности у домени потенцијално опасне појаве биће у већем делу Србије - наведено је у саопштењу.

У наведеним датумима за град Београд, јужнобачки и сремски округ нема упозорења.

С друге стране "Батут" је скренуо пажњу да је у току талас хладноће који је захватио нашу земљу, те се опрез саветује чак до 27. фебруара.

Са аспекта здравља људи, по препорукама Светске здравствене организације, талас хладноће је појава од најмање три узастопна дана када је минимална дневна температура ваздуха испод дефинисане критичне вредности.

- На основу најновијих прогностичких продуката у наредних десет дана постоје услови за појаву таласа хладноће од 19. до 24. фебруара на територији пиротског и јабланичког округа. Прогнозиране вредности минималне дневне температуре ваздуха биће у категорији опасне појаве од 19. до 24. фебруара на подручју пиротског и јабланичког округа, као и од 19. до 20. фебруара у пећком и нишавском округу, а 20. фебруара на територији рашког, моравичког, зајечарског и пчињског округа - наводе додајући да је иста ситуација од 23. до 24. фебруара у рашком, моравичком, расинском и нишавском округу.

У периду од 18. до 25. фебруара прогнозиране вредности минималне дневне температуре ваздуха биће у домену потенцијално опасне појаве у већем делу Србије.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина одсекла полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама

ВАТРЕНО НА КРИМУ: Украјина "одсекла" полуострво, мостови сравњени - експлозије и пожари на војним и инфраструктурним локацијама

У НОЋНОМ нападу дроновима избио је пожар у рафинерији нафте Афипски у руском Краснодарском крају, стратешком енергетском погону који је од почетка рата честа мета напада.

11. 06. 2026. у 15:25

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Да ли стрес и пад имунитета утичу на појаву брадавица?