Др Беговић и Ђурић у Паризу са Макроном и Трудоом
У КЕЈ д Орсеј у Паризу одржан је Министарски самит држава чланица Глобалног партнерства за вештачку интелигенцију, као и оних које желе да му се придруже.
Foto: NITRA
Србију су на овом догађају представљали министарка науке, технолошког развоја и иновација др Јелена Беговић и Марко Ђурић, министар спољних послова Републике Србије.
- Данас сам имала велико задовољство да учествујем на неформалном министарском састанку који је окупио представнике из четрдесетак земаља. На састанку смо причали о даљем развоју вештачке интелигенције и о томе шта је потребно да државе у будућности ураде како би ишле у складу са развојем ове технологије. Оно што је закључак са састанка јесте да ће технологије донети не само економске промене, већ и друштвене. Зато је потребно радити на образовању, али и на сарадњама како би се видели добри примери и на глобалном нивоу. Важно је да се припремимо да сви заједно живимо са вештачком интелигенцијом - изјавила је министарка др Беговић и додала да је Србија у свету препозната као држава која је одговорно приступила теми вештачке интелигенције.
- Србија је на састанку поменута велики број пута у позитивном светлу као земља која је препознала значај вештачке интелигенције на време и направила пуно корака од образовања до улагања у потребну инфраструктуру - истакла је она.
Присутнима су се обратили и Марко Ђурић, министар спољних послова Републике Србије, али и премијер Канаде Џастин Трудо и председник Француске Емануел Макрон.
Највећи Самит на свету посвећен вештачкој интелигенцији почиње сутра у Паризу, где ће учешће узети више од 60 шефова држава. Дискутоваће се о етици у вештачкој интелигенцији, али и о развоју вештачке интелигенције у свету.
Делегацију Републике Србије на поменутом Самиту води министар др Јелена Беговић, а међу члановима делегације и Марко Чадеж, председник Привредне коморе Србије, као и експерти који прате поменуту област.
Препоручујемо
Нова опрема за школу, бољи услови за таленте: Фондација Mozzart верна подршка образовању
06. 12. 2025. у 10:00
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (0)