ВИШИ СУД У БЕОГРАДУ ДОНЕО ПРИВРЕМЕНУ МЕРУ О ОБУСТАВИ РАДА АДВОКАТА: Ево у којим случајевима морају да раде
ВИШИ суд у Београду делимично је прихватио предложену привремену меру у тужби адвоката из Београда Мирка Стефановића против Адвокатске коморе Србије, због потпуне обуставе рада на 30 дана до 4. марта ове године.
FOTO: Arhiva novosti
Суд је решењем обуставио одлуку Скупштине Адвокатске Коморе Србије од 02.02.2025. године да адвокати не смеју током штрајка да примају пошту, тако да ће од сада то моћи, јер је то минимум процеса рада неопходан за заштиту основних права и интереса клијената.
Овим решењем наложено је да током обуставе рада адвокати морају да поступају у поступцима - у којима су особе лишене слободе, који се воде према малолетним учиниоцима кривичних дела, у којима малолетници имају својство оштећених, који се воде због насиља у породици и у којима је истакнут предлог за одређивање привремене мере, јер се то сматра за минимум рада.
Виши суд је одбио Стефановићев предлог у тужби за одређивање привремене мере у делу да адвокати могу да поступају у поступцима - ради издржавања малолетних лица, због сметања државине, поводом заштите узбуњивача, поводом заштите од дискриминације, поводом заштите од злостављања на раду, поводом стечаја и у оним који су законом дефинисани као хитни.
Одбијен је и предлог за одређивања привремене мере у делу којим је предложено да се забрани Адвокатској комори Србије да преко својих органа доноси одлуке о обустави рада, које неће садржати минимум процеса рада и постављање адвоката у напред наведеним поступцима.
Против овог решења дозвољена је жалба Апелационом суду у Београду, при чему она не одлаже извршење решења.
Препоручујемо
ЕВАКУИСАНИ СРБИ ИЗ ИЗРАЕЛА ПОЛЕТЕЛИ КА БЕОГРАДУ: Ево када авион слеће на наш аеродром
03. 03. 2026. у 18:13
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)