ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ГРАЂАНЕ: Уколико користите припејд број - Ову обавезу морате испунити до 10. фебруара

11. 01. 2025. у 13:32

МИНИСТАРСТВО информисања и телекомуникација проследило је обавештење за све нерегистроване припејд кориснике да је неопходно да до 10. фебруара ове године региструју свој телефонски број.

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА ГРАЂАНЕ: Уколико користите припејд број - Ову обавезу морате испунити до 10. фебруара

Фото Shutterstock

У обавештењу о обавезној регистрацији припејд бројева, Министарство наводи да је поступак регистрације могуће обавити физички, у пословницама пружаоца услуге (оператора) широм земље, уз идентификациони документ, као и онлајн, коришћењем шеме електронске идентификације основног нивоа поузданости.

За детаљне информације о регистрацији, као и о додатним бонусима, препоручују корисницима да се обрате свом изабраном оператору, као и да се информишу путем следећих веб презентација:

МТС:хттпс://мтс.рс/Приватни/Корисницка-зона/Вести/Промоције/а122677-Поклањамо-вам-100-ГБ.хтмл

Yеттел: хттпс://www.yеттел.рс/ср/приватни/понуда/тарифни-пакети/припејд/регистрација/

А1 Србија: хттпс://а1.рс/приватни/препаид/регистрација-препаид-броја

Глобалтел: хттпс://www.глобалтел.рс/контакт

Регистрација припејд бројева обавезна је и у складу је са Законом о електронским комуникацијама и Правилником о техничким условима за регистрацију услуге са плаћањем унапред, наводи се у саопштењу.

Након истека рока за регистрацију, 10. фебруара 2025. године, нерегистрованим припејд корисницима биће обезбеђена само примерена количина саобраћаја потребна за регистрацију и позиве ка хитним службама, и то у периоду од наредних 90 дана.

Након истека тог рока, сви нерегистровани припејд бројеви биће деактивирани, закључује се у саопштењу.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (0)

ПРАВА ЛЕПОТИЦА: Ово је Луисова најмлађа ћерка (ФОТО)