ПОШТОВАЊЕ ЗАКОНСКИХ РОКОВА ЗА ИСПУЊЕЊЕ ОБАВЕЗА ПРЕМА АГЕНЦИЈИ ЗА СПРЕЧАВАЊЕ КОРУПЦИЈЕ
У СУСРЕТ Новој 2025. години, када ће Агенција за спречавање корупције обележити 15 година свог постојања и рада, из овог државног органа подсећају на неке од законских рокова које су у обавези да поштују органи јавне власти, јавни функционери, политички субјекти, лобисти и правна лица која обављају лобирање.
Фото: Промо
Између осталих, у Календару рокова Агенције хронолошки се издвајају:
31.01.2025. Достављање писменог извештаја о раду лобиста и правних лица која обављају лобирање, а који су започели лобирање у претходној години;
01.03.2025. Предаја копије евиденције поклона које је јавни функционер примио у вези са вршењем јавне функције за претходну календарску годину, што је обавеза органа јавне власти у којима јавни функционери врше јавну функцију;
30.04.2025. Достава Годишњих извештаја о финансирању политичког субјекта, који садржи податке о прилозима и имовини, уз претходно прибављено мишљење овлашћеног ревизора – за претходну годину, што је обавеза политичких субјеката који имају представнике у представничким телима и регистрованих политичких странака;
15.05.2025. Подношење Извештаја о имовини и приходима са стањем на дан 31. децембра претходне године, уколико је дошло до битних промена у односу на податке из претходно поднетог Извештаја, што је обавеза јавних функционера.
У години пред нама почиње IV циклус израде Планова интегритета (2025-2028). План интегритета доносе и спроводе органи Републике Србије, аутономне покрајине, јединице локалне самоуправе, градске општине, организације којима је поверено вршење јавних овлашћења, установе и јавна предузећа и друга правна лица чији је оснивач или члан Република Србија, аутономна покрајина, јединица локалне самоуправе или градска општина, који имају више од 30 запослених.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ДЕЦА ПРЕДЛАЖУ - КРАВАШИЊАЦ: На такмичење за најбољу српску реч већ стигло доста предлога
13. 07. 2026. у 17:00
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ПУТИН НАЈАВИО ПАКАО ЗА УКРАЈИНУ: Одговорићемо неколико пута снажније
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин изјавио је да ће одговори Москве на ударе по руској територији бити „узајамни, али неколико пута снажнији“.
13. 07. 2026. у 17:41
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)