БАКУ ПОГРЕБНОМ ПОСЛАЛИ - НАГУ: Скандал у дому за старе у Смедереву, породица огорчена због пропуста
ШТИЋЕНИЦУ која је преминула - Слободанку Јанковић (84), из Дома за смештај старих у Смедереву предали су погребном предузећу потпуно нагу!
Фото: Н. Живановић
Ово за "Новости" тврди бакина сестричина Јасмина Гајић, која је остала и без објашњења како је дошло до оваквог скандала.
- Тетка је преминула у недељу, 15. децембра, око 14 часова. Јавили су њеној рођеној сестри, и затражили да донесе гардеробу како би је обукли, што је она и учинила - прича Јасмина Гајић. Међутим, јутро након тога, када је стигла у погребно предузеће, Јасмини су саопштили да је бака код њих донета нага, само са пеленом на себи. - Била сам потпуно шокирана, као и погребници. Наравно, одмах сам отишла у дом по њену одећу и објашњење. Главна сестра ми је рекла да она није обавештена шта се догодило, а директорка, која је била јако непријатна, само је казала да се десио пропуст - наводи Јасмина.
Она каже и да су, након свега, две неговатељице из дома послате у погребну службу како би обукле баку.
- Њих две су са сузама у очима дошле и једва је обукле, јер је прошло више од 24 сата од смрти. Било је страшно, мучно - прича потресена Јасмина.
- У уговору који смо са домом потписали, наводи се њихова обавеза да брину о кориснику на самрти, и достојанствено се опходе са преминулим корисницима. Да ли је достојанствено то што су жену голу испратили на вечни починак? Шта се догодило у Дому за смештај старих лица, како је дошло до овога и чија је кривица, питали смо директорку Ивану Матејић, али одговор до закључења овог броја нисмо добили.
Препоручујемо
ПУНОМ ПАРОМ: Шалтер за легализацију у Шапцу ради и викендом, уводи се друга смена
30. 01. 2026. у 17:07
ПРЕВОЗНИЦИ ИЗ СРБИЈЕ И БиХ: Обустављене блокаде теретног саобраћаја на прелазима
30. 01. 2026. у 16:07
"ОБАВЕЗНО СЛУЖЕЊЕ ВОЈНОГ РОКА НЕОПХОДНО СРБИЈИ" Јевтић: Ево који су разлози
30. 01. 2026. у 15:41
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
ДА ЛИ ЈЕ ТРАМП ЗАСПАО УСРЕД САСТАНКА? "Не! Погледајте, било је прилично досадно!" (ВИДЕО)
ДА ЛИ је заспао или му је само било досадно? За америчког председника Доналда Трампа, све је у оку посматрача, каже он.
30. 01. 2026. у 10:24
Коментари (0)