ПОМОЋ НАЈСТАРИЈЕМ СРПСКОМ ГЛАСИЛУ НА КИМ: Рачунари уручени за "Панораму-Јединство"
Министар информисања и телекомуникација Дејан Ристић уручио је данас у Београду 10 преносивих рачунара директорки Новинско–издавачке јавне установе ,,Панорама – Јединство“ Ради Комазец. Реч је о најстаријем и једном од најзначајнијих јавних гласила на српском језику на подручју КиМ.
Министарство информисања и телекомуникација
- Посебно истичемо и то да су на седници Владе, 7. новембра, усвајањем Предлога закона о буџету за 2025. годину, средства опредељена за Новинско-издавачку јавну установу ,,Панорама – Јединство“ увећана за чак 20 одсто у односу на претходну годину. Овај износ представља до сада највеће појединачно увећање буџетских средстава намењених овој новинско–издавачкој јавној установи. Додатна средства омогућиће даљи развој и реализацију активности у оквиру ,,Панораме – Јединство“ и квалитетнијег јавног информисања, као и очувања културног и националног идентитета српског народа на подручју АП Косово и Метохија - наводе у Министарству.
Министар Ристић одао је признање Ради Комазец и на томе што ова новинско–издавачка јавна установа већ осамдесет година чува и негује ћирилично писмо, и културни и национални идентитет српског народа на КиМ. Истакао је и да ће, поред већ реализованих активности у циљу пружања додатне подршке ,,Панорами – Јединство“, Министарство помоћи и превод значајнијих књижевних наслова на стране језике како би они били доступни читалачкој публици и у иностранству.
Препоручујемо
ЕВО ГДЕ ЋЕ ВЕЧЕРАС БИТИ ГРМЉАВИНСКИХ ОЛУЈА: У Србији су могуће и јаче непогоде
23. 06. 2026. у 20:23
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)