АКЦИЈА АГЕНЦИЈЕ ЗА СПРЕЧАВАЊЕ КОРУПЦИЈЕ: Обука за 258 функционера
КОЈЕ функције, уз ону коју већ обављају, не смеју да прихвате, шта су дужни да пријаве од имовине, када шаљу редован, а када ванредни извештај о свом иметку, зашто сви поклони који приме док су на положају морају да се евидентирају, шта од дарова могу да задрже, а шта остаје држави, како изгледа законски дозвољено лобирање...
Фото: АСК
Све ове одговоре могли су данас да чују носиоци највиших извршних функција у Србији у оквиру обуке "Стандарди интегритета јавних функционера кроз правни и институционални оквир за спречавање корупције", а коју је за њих организовала Агенција за спречавање корупције.
За онлајн обуку, коју је Агенција реализовала у сарадњи са Генералним секретаријатом Владе, било је пријављено 258 државних службеника на положају, а то су помоћници министара, директори органа у саставу министарстава, помоћнци директора посебних организација и помоћници директора служби Владе.
Фото: АСК
Како наводе из Агенције, спровођењем обуке испуњена је једна од веома значајних препорука Групе држава за борбу против корупције (GRECO) из области обука о интегритету јавних функционера.
- На овај начин Агенција остварује своју превентивну улогу и оснажује сарадњу са државним органима и јавним функционерима који су њена циљна група за праћење и примену Закона о спречавању корупције и Закона о лобирању. Велики број пријављених потврђује да су јавни функционери веома заинтересовани за теме - наводе у овој независној институцији, и најављују да ће у наредном периоду бити одржане још две обуке које ће обухватити највиши ниво власти - државне секретаре министарстава, посебне саветнике министара, као и министре.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИКАНЦИ БРУЈЕ: Вучић најавио куповину HQ-9, Србија би могла да има најмоћнији ПВО систем у Европи!
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је јуче, током приказа нових и модернизованих средстава и система Војске Србије на војном аеродрому у Батајници, да ће Србија набавити кинески противваздухопловни систем дугог домета HQ-9, који западни војни аналитичари оцењују као пандан руском С-300, док поједине анализе његове способности пореде и са системом С-400.
29. 06. 2026. у 15:26 >> 15:52
УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум
КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.
24. 06. 2026. у 18:41
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)