КОШАВА ОКОВАЛА СРБИЈУ Огласио се РХМЗ: Јутра хладна, а очекује се и мраз у овим деловима земље (ФОТО)

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

19. 10. 2024. у 11:48

РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод огласио се на свом званичном сајту најновијим саопштењем.

КОШАВА ОКОВАЛА СРБИЈУ Огласио се РХМЗ: Јутра хладна, а очекује се и мраз у овим деловима земље (ФОТО)

Фото: М. Анђела/К. Михајловић

- ДАНАС И СУТРА (19-20.10.) КОШАВА

У кошавском подручју (Војводина, Поморавље, Подунавље и Београд) ветровито уз умерен и јак југоисточни ветар, на југу Баната и у доњем Подунављу и са ударима олујне јачине.

Кошава ће бити најјача у данас, а сутра после подне се очекује њено слабљење.

НАРЕДНИХ ДАНА ЈУТРА ХЛАДНА, ПОЧЕТКОМ СЛЕДЕЋЕ СЕДМИЦЕ ЈУТАРЊИ МРАЗ ПОНЕГДЕ И У НИЖИМ ПРЕДЕЛИМА

Наставља се период сувог и стабилног времена уз хладна јутра, местимично и магловита са слабим приземним мразом, углавном у местима јужно од Саве и Дунава, док ће у Војводини бити ређа појава.
Почетком наредне седмице слаб мраз на 2 m висине, интензитета од -2 до 0 °С, очекује се понегде на југу и југоистоку Србије.

Дневна температура биће у границама просека за другу декаду октобра, у већини места од 16 до 22 °С, а најтоплији дан биће уторак (22.10.). - стоји на сајту РХМЗ.

Foto: Printskrin/RHMZ

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

Аддико Банк Србија остварила рекордне резултате и спровела свеобухватну трансформацију пословања