ЈАК ЦИКЛОН БЕСНИ ЕВРОПОМ, ПАДА ЧАК И СНЕГ: Ево како то све утиче на Србију и какво нам време доноси

Дејана Калинић
Дејана Калинић

12. 10. 2024. у 15:02

СНАЖАН циклон са Атлантика доноси врло обилне падавине од југозапада до севера Европе, док обилна киша и олујни ветрови погађају Португалију и делове британских острва, снег веје на југу Скандинавије.

ЈАК ЦИКЛОН БЕСНИ ЕВРОПОМ, ПАДА ЧАК И СНЕГ: Ево како то све утиче на Србију и какво нам време доноси

Фото: Танјуг/АП

Истовремено, ваздушни притисак је све више над Србијом што представља увод у дужу стабилизацију времена.

Већ другог дана викенда биће знатно више сунца уз топлије време и температуре од 20 до 24 степена, али уз хладно јутро и минималне температуре од 3 до 9 степени, објашњава Ђорђе Ђурић у својој прогнози.

Током следеће седмце, под утицајем повишеног притиска очекује се стабилно и суво време уз хадна и магловита јутра и сунчане и умерено топле дане.

(Телеграф.рс)

БОНУС ВИДЕО: Ана је победила рак дојке: Овако данас прича о емоцијама

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.

25. 01. 2026. у 13:20

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

Коментари (0)

ИМАЛА 1% ШАНСЕ ДА ПРЕЖИВИ: Унука Биље Крстић велики је борац - Речено нам је да никад неће самостално седети, јести , дисати...