МИНИ-РАСПУСТ ВЕЋ У НОВЕМБРУ: Шта предвиђа календар образовног рада у новој школској години
ПОСЛЕ више од два месеца летњег распуста, ђаци се у понедељак, 2. септембра, вратити у школске клупе. Календаром Министарства просвете је предвиђено да ће основци и средњошколци у Србији у наредној школској години имати четири распуста - јесењи, зимски, пролећни и летњи.
Фото Н. Карлић
Звоно за завршетак првог полугодишта огласиће се у петак, 27. децембра, а друго ће почети у понедељак, 20. јануара 2025. године. За основце школа се завршава 13. јуна, а за средњошколце недељу дана касније, 20. јуна. Осмаци са наставом завршавају 30. маја, матуранти гимназија 23. маја, а ученици завршних разреда трогодишњих и четворогодишњих средњих стручних школа 30. маја.
ЗАВРШНИ ИСПИТ
Наредна генерација ученика осмог разреда полагаће пробни завршни испит у петак, 21. марта, и у суботу, 22. марта , а завршни испит 16, 17. и 18. јуна (понедељак, уторак, среда). Пријемни испити за упис у средњу школу, и то у: уметничку школу, односно образовни профил у области уметности, одељење за ученике са посебним способностима, школу у којој се део наставе остварује на страном језику и школу за талентоване ученике, заказани су од 9. до 18. маја.
За Дан примирја у Првом светском рату, ђаци ће имати мини-одмор 11. и 12. новембар, али спојено са викендом биће на паузи од четири дана. Зимски распуст почиње у понедељак, 30. децембра, а завршава се у петак, 17. јануара 2025. године. Пролећни предах планиран је од среде, 16. априла, до понедељка, 21. априла.
У школи се празнују државни и верски празници, у складу са Законом о државним и другим празницима у Републици Србији - 21. октобар , као Дан сећања на српске жртве у Другом светском рату, 27. јануар Свети Сава - Дан духовности, школска слава, 22. април, као Дан сећања на жртве Холокауста, геноцида и других жртава фашизма у Другом светском рату, 9. мај као Дан победе и 28. јуна Видовдан - спомен на Косовску битку. Свети Сава и Видовдан се празнују радно, без одржавања наставе, а Дан сећања на српске жртве у Другом светском рату, Дан сећања на жртве Холокауста, геноцида и других жртава фашизма у Другом светском рату и Дан победе су наставни дани, изузев кад падају у дане када школа и иначе не ради.
Препоручујемо
ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ: У овом делу Србије креће невреме - креће невреме
22. 06. 2026. у 18:15
ОДЛУКА ВЛАДЕ: Станица “Београд Центар” постаје међународни гранични прелаз
22. 06. 2026. у 16:44
ФИЛМОВИ КОЈИ ЖИВЕ: Телеком Србија чува највеће класике домаће кинематографије
22. 06. 2026. у 15:19
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
ТЕШКА БОРБА ЗА ЖИВОТ НАШЕГ СЛАВНОГ МУЗИЧАРА: "Рак ми гризе кости, проширио се на цело тело, молим вас - помозите да преживим"
"МОЛИМ вас, вратите ми ону доброту коју сам годинама делио са вама, донирајте одмах и помозите ми да преживим."
20. 06. 2026. у 16:23
Коментари (0)