ОЛИМПИЈСКИ КОМИТЕТ ДОНИРАО 10 МИЛИОНА ДИНАРА: Кабинет за неинвазивну дијагностику, портабилни ултазвук и респиратори стижу у наше болнице
ОЛИМПИЈСКИ комитет Србије, заједно са својим спонзором, донирао је Институту за кардиоваскуларне болести Војводине у Сремској Каменици, кардиологији у Нишу и КБЦ "Драгиша Мишовић" десет милиона динара.
Фото: Н. Скендерија
У Нишу ће бити опремљен комплетан кабинет за неинвазивну дијагностику, КБЦ "Драгиша Мишовић" ће добити портабилни ултразвук, а Сремска Каменица респираторе.
Донацију Институту за кардиоваскуларне болести у Сремској Каменици уручио је наш олимпијски шампион у стрељаштву Дамир Микец.
- О самом Институту не треба много трошити речи, наш најпознатији институт, зна се да сте у Каменици у правим рукама. Стручни кадар и кардиоваскуларне болести су један од највећих узрочника смрти данас, сам сам имао пуно проблема и верујем да су ова средства отишла у праве руке - рекао је Микец.
Директор Института за кардиоваскуларне болести Војводине Александар Реџек рекао је да је донација од три милиона динара велики чин за респираторне болеснике.
- То је већа сигурност за наше пацијенте. Болесници који се лече на Институту су све комплекснији јер нису изоловане болести већ често удружена обољења, респираторна, онколошка - казао је Реџек.
Он је додао и да се златни траг Олимпијских игара пренео и на Институт и захвалио се свим освајачима медаља.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО:
ЦЕО БЕОГРАД ПЕВА ХИМНУ СРБИЈЕ: Емотивне сцене на доцеку олимпијаца
НЕВЕРОВАТНО ОТКРИЋЕ У РУМУНИЈИ: Користила камен као држач за врата, испоставило се да вреди милион евра
КАЖУ да је нечије смеће нечије благо, али комад „камена“ који је деценијама држао врата отвореним представља благо по готово свачијим стандардима.
09. 12. 2025. у 16:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)