УЗЕЛА ИМ ЧАК 117.000 ЕВРА СА РАЧУНА: Банкарка крала од клијената, неки су из Србије
БИВША банкарка правомоћно је осуђена на две године затвора јер је са 66 рачуна, углавном умрлих клијената, неовлашћено подигла и потрошила чак 117.000 евра штедње.
Фото: Unsplash
Подизала је углавном стару девизну штедњу, и то са рачуна који су годинама били неактивни. Тако је током 2013. и 2014. године сама себи исплатила 307.600 куна и 75.600 евра.
Односно, свеукупно око 117.000 евра, пишу хрватски медији.
Према пресуди, она је 2013. и 2014. године у Загребу, у пословници Загребачке банке на Врбанима и Јаруну, на радном месту породичног банкара, како би прибавила протвправну имовинску корист, без знања и сагласности клијената, односно наследника састављала лажне налог за исплату.
Она је осуђена на две године безусловног затвора уз обвезу да сав незаконито стечен износ уплати у државну касу.
Врховни је суд одбио жалбе Жупанијског државног тужилаштва у Вараждину и оптужене банкарке као неосноване и потврдио пресуду.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО:
СВЕТСКО ПРВЕНСТВО У СУРФОВАЊУ: Погледајте како пси и њихови власници сурфују на такмичењу
Препоручујемо
ВУЧИЋ СУТРА СА КОНРАД: Председник Србије угостиће амбасадорку СР Немачке
05. 08. 2024. у 15:34
ДА НЕ ПОВЕРУЈЕШ: Насред мора пекли јагње, нестваран снимак одушевио регион (ВИДЕО)
05. 08. 2024. у 14:18
ОТКРИВЕНИ ШОКАНТНИ ДЕТАЉИ НЕСРЕЋЕ У ХРВАТСКОЈ: Србин налетео на пешаке на ауто-путу, све стајало целе ноћи
04. 08. 2024. у 15:26 >> 15:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)