ЛОКАЛИЗОВАН ПОЖАР КОД РАШКЕ: Припадници Сектора за ванредне ситуације и Хеликоптерске јединице спречили ширење ватре
У место Брвеница код Рашке упућени су припадници Хеликоптерске јединице са хеликоптером "Bell 212" како би припадницима Сектора за ванредне ситуације помогли у гашењу шумског пожара на планинском врху Копитњак.
Фото: МУП
Ефикасном заједничком акцијом, која је уследила по налогу министра унутрашњих послова Ивице Дачића, пожар је убрзо локализован.
Ватрогасци-спасиоци су од јуче ангажовани на гашењу пожара борове шуме, а због неприступачности терена и немогућности приласка целој опожареној површини, ангажована је и Хеликоптерска јединица са пет чланова посаде.
У току је догашивање пожара који је захватио површину од око четири хектара, а у интервенцији учествује 27 ватрогасаца-спасилаца са 10 возила из ватрогасно-спасилачких јединица Рашка, Краљево, Ушће, Копаоник и Нови Пазар, три припадника Управе за ватрогасно-спасилачке јединице СВС, као и 7 радника ЈП "Србијашуме" са возилом.
Иначе, од почетка године припадници Сектора за ванредне ситуације интервенисали су на укупно 14.960 пожара и експлозија, од чега је било 9.921 пожара на отвореном простору. Сви пожари локализовани су у року од 24 часа од тренутка дојаве.
Препоручујемо
МРАЗ УЈУТРО, "ПРОЛЕЋЕ" ТОКОМ ДАНА: Временска прогноза за суботу, 28. фебруар
28. 02. 2026. у 00:30
"БИЋЕ СРПСКИ И ЗАДАР И СКАДАР!" Овако је говорио војвода Момчило (ВИДЕО)
27. 02. 2026. у 22:59
ВРАТИ СЕ ВОЈВОДО НА ДИНАРУ ПОНОВО: На данашњи дан рођен Момчило Ђујић
27. 02. 2026. у 22:30
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)