ХИТНО УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ: Интензивни пљускови са грмљавином и градом погодиће овај део Србије
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод издао је хитно упозорење на интензвине пљускове са грмљавином и градом.
Фото: М. Анђела/К. Михајловић
- У наредних сат времена на подручу јужнобачког округа (Тител и околина) као и на северу Баната интензивни пљускови са грмљавином и градом. Ова падавинска зона ће се у северозападној струји премештати ка јужним деловима Баната као и ка територији Београда - стоји у упозорењу РХМЗ-а од 18:14 сати.
У наредна два сата на подручју Бачке и северног и средњег Баната локална појава пљускова са грмљавином, а могућа је и појава суградице и града.
У појединим деловима Београда краткорајан пљусак са грмљавином.
Данас се очекује максимална температура до 33 степена.
Иако је мало захладнело, у Србији је и даље на снази жути метеоаларм због врућина, али и још две појаве.
Жуто упозорење на врућине на снази је данас у целој Србији. Ипак, жуто упозорење због грмљавине на снази је у следећим деловима земље:
- Југоисточна Србија
- Југозападна Србија
- Косово и Метохија
Сутра ће ситуација бити слична, с тим што ће жуто упозорење на грмљавину важити и у источној Србији. Упозорење на пљускове односи се само на југоисточну Србију.
Препоручујемо
КИШОВИТО ПОСЛЕПОДНЕ: Расхлађење стиже у ове делове Србије, могуће и краткотрајне олује
22. 07. 2024. у 17:35
КРАТКОТРАЈНА КИША МОГУЋА У ДЕЛУ ЗЕМЉЕ: Временска прогноза за понедељак, 22. јул
22. 07. 2024. у 07:30
КИША СПАСАВА УСЕВЕ: Ако падавина буде довољно, штета неће бити огромна
21. 07. 2024. у 16:29
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)