ГАШИЋ ОБИШАО "КОБРЕ": Наставићемо да Одред опремамо најсавременијим наоружањем

Марко Колашинац
Марко Колашинац

19. 06. 2024. у 14:40

МИНИСТАР одбране Братислав Гашић обишао је данас Одред војне полиције специјалне намене „Кобре“ у касарни „Васа Чарапић“ у Београду.

ГАШИЋ ОБИШАО КОБРЕ: Наставићемо да Одред опремамо најсавременијим наоружањем

Фото: Министарство одбране

Том приликом, командант Одреда пуковник Дарко Ђошић представио је министру одбране најважније задатке и организацију јединице, као и пројекат изградње новог објекта у касарни „Васа Чарапић“.

После састанка и разговора са припадницима јединице, министар Гашић рекао је да има пуно поверење у професионализам и врхунску оспособљеност „Кобри“ који су током 46 година свог постојања сваки постављени задатак, без обзира на сложеност и ризик, извршили на врхунском нивоу.

- Бити припадник Одреда „Кобре“ ствар је престижа. Они својим радом, пожртвовањем и врхунском обученошћу свакодневно оправдавају епитет елитног састава наше војске. Наставићемо да Одред опремамо најсавременијим наоружањем и војном опремом и улажемо у квалитет њихове обуке – поручио је министар Гашић.

Он је изразио задовољство што данас у строју види много младих људи, спремних и одлучних да чувају безбедност и сигурност наше земље и њених грађана.

- Управо због тога, даља попуна специјалних јединица најквалитетнијим кадром остаје један од наших приоритетних задатака. Тренутно је отворен конкурс за попуну Одреда „Кобре“ и 72. бригаде за специјалне операције. То је шанса за све који желе да докажу своје способности и постану део нашег елитног строја. Користим прилику да позовем одважне девојке и младиће којима је Србија у срцу и који сањају о звању специјалца Војске Србије, да се пријаве – поручио је министар Гашић.

Фото: Министарство одбране

Он је, такође, истакао да ће се у наредном периоду наставити с побољшањем материјалног статуса, како припадника специјалних јединица, тако и свих других припадника Министарства одбране и Војске Србије, јер они, како је рекао, својим радом и спремношћу да бране нашу земљу и народ, то и заслужују.

- На крају, желео бих да вам захвалим на свему што радите. Ваш посао носи велику одговорност, ризик и одрицања. Тај ентузијазам и посвећеност чине вас поносом Војске Србије, наше земље и свих њених грађана – рекао је министар Гашић припадницима Одреда.

Командант „Кобри“ пуковник Ђошић поклонио је министру Гашићу парадни бодеж, у знак сећања на данашњи обилазак Одреда.

Обиласку су присуствовали шеф Кабинета министра одбране бригадни генерал Горан Момчиловић и начелник Управе војне полиције Генералштаба бригадни генерал Милан Лазић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

АЛК Гроуп: успех, иновације и награде за најбоље