ПОСЛЕПОДНЕ НАМ СТИЖУ ПЉУСКОВИ: Ови предели ће бити на удару

У ВЕЋЕМ делу Србије данас преовладава сунчано и право пролећно време, а температуре се крећу око 25°Ц.

ПОСЛЕПОДНЕ НАМ СТИЖУ ПЉУСКОВИ: Ови предели ће бити на удару

FOTO TANJUG/ TARA RADOVANOVIĆ

У већини предела такво време наставиће се и у наставку послеподнева, а разлог томе је деловање ослабљеног термичког гребена са југозапада. У склопу њега пристиже и топла ваздушна маса.

Ипак, у деловима Србије биће и нестабилно, због нешто више влаге у атмосфери.

У наредним сатима у деловима источне, јужне и југоисточне Србије очекује се јачи развој облачности и појава локалних пљускова са грмљавином. Биће услова и за краткотрајне грмљавинске непогоде са градом и врло интензвним пљусковима у веома кратком временском интервлу.

Иначе, ови грмљавински систему веома су локалног и краткотрајног карактера, па док на једној локацији за пола сата може да падне 10 до 20 литара кише по квадратном метру, само неколико киломтера даље може проћи без капи кише.

У овом тренутку пљускова са грмљавином има на планинама источне Србије, нарочито на ширем подручју Мајданпека и Бора, али и на источним падинама Копаоника и на подручју Жупе.

У осталим пределима Србије очекује се углавном сунчано, уз дневни развој облачности. 

На подручју Београда очекује се сунчано и без падавина, уз дневни развој облачности.

Максимална температура биће до 27°Ц.

Сунчано и топло биће и у понедељак. После подне и увече ређа појава пљускова са грмљавином у југозападним и централним пределима Србије.

Максимална температура биће од 24 до 28°Ц, у Београду до 27°Ц.

Од уторка се очекује нестабилно време, уз честе локалне пљускове са грмљавином.

Биће услова и за лраткотрајне грмљавинске олује и непогоде.

Од среде температура у паду, па ће у другој половини следеће седмице бити свежије.

БОНУС ВИДЕО: НЕЗАПАМЋЕНА ОЛУЈА У АБУ ДАБИЈУ - Локални становници трче у склониште

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)

Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.

16. 06. 2026. у 12:22

ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ

ПОРЕКЛО ЕДИНА ЏЕКА: Рођен у Сарајеву, али корени Дијаманта су са друге стране БиХ

У ЈЕДНОМ интервјуу за британске медије описао је тај период као време преживљавања, истичући да рат тера децу да много раније одрасту и суоче се са животним лекцијама за које нису спремна.

19. 06. 2026. у 07:02

Коментари (0)

Од агенције до мултимедијалне платформе: ТАНЈУГ телевизија обележила пет година рада