ОВАКВО ВРЕМЕ НИСМО ОЧЕКИВАЛИ: РХМЗ објавио - ево шта нас чека до краја марта
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод најавио је у понедељак ујутру да нас до краја марта у Србији чекају температурне осцилације и честе промене времена.
FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ
У понедељак, 25. марта, биће променљиво облачно и свеже, у Војводини и источној Србији ветровито. Током дана се очекују и сунчани интервали, али и локална појава краткотрајне киша, а на планинама снега. Највиша температура од 10 до 15°С. Увече и током ноћи ведро, уз слабљење ветра.
У уторак, 26. марта, јутро хладно са приземним мразем, а локално се очекује и слаб мраз на 2 м висине. Током дана ново наоблачење, али уз пораст температуре и појачање јужног и југоисточног ветра, нарочито у кошавском подручју и на планинама. На југу Баната и у доњем Подунављу очекују се и удари олујне јачине. Киша се после подне очекује у југозападним и јужним, а увече и током ноћи и у централним и источним крајевима Србије.
Јака и олујна кошава ће дувати и у среду, 27. марта, а у четвртак, 28. марта, ослабиће, али ће југозападни ветар бити у појачању. Током дана биће топлије уз местимичну кишу и локалне пљускове са грмљавином.
Од петка, 29. марта, до краја месеца претежно сунчано и топло.
БОНУС ВИДЕО
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
"СТИГЛИ СРПСКИ ХУЛИГАНИ!" Аустријска полиција плаши грађане по улицама Граца због навијача Звезде
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч аустријска полиција је урадила нешто несвакидашње.
11. 12. 2025. у 16:15
Коментари (0)