НОВОСТИ КАО СВЕДОК ВРЕМЕНА: Наслов који сећа и подсећа на незапамћена страдања
На Сурдулицу су од 21. априла до 31. маја бачене 262 бомбе, уништено је више од 500 кућа. Од 50 убијених, 18 су била деца.
Фото: Ј.С.
- Ни данас, после 25. година од НАТО агресије на Сурдулицу, не можемо разумети сву бруталност највеће и најмоћније међународне војне и политичко-пропагандне машинерије, на тако малу, поносну и мирољубиву варош каква је Сурдулица, као и на суверену државу каква је била СР Југославија и Србија – кажу из СУБНОР -а који је стао иза организације обележавања овог црног датума.
Вечерње новости су и тада извештавале о догађајима, а управо један од текстова наслова од кога и данас сузе крену „Град црних барјака“, нашао се изложен на данашњем скупу у Сурдулици.
Препоручујемо
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)