ХЛАДНИ ФРОНТ ДОНОСИ СНЕГ У СРБИЈУ: Најпре вечерас стижу пљускови - Највише у ове делове Србије
У СРБИЈИ данас до краја дана променљиво облачно, уз сунчане периоде и тек понегде уз ређу појаву кише или локалних и краткотрајних пљускова.
З. Грумић
У току вечери западне и југозападне пределе Србије захватиће јаче наоблачење са кишом и пљусковима. Ова облачност са падавинама током ноћи и у уторак ће се ширити даље према истоку и југу. Истовремено, у северним и централним пределима Србије остаће суво.
Најобилнија киша очекује се на југу и југозападу Србије где би пало 10 до 20 милиметара кише по квадратном метру.
У ноћи између понедељка и уторка и у уторак пре подне у пределима јужне, западне, југозападне и југоисточне Србије изнад 1300 метара надморске висине очекује се снег, при чему би пало и до 10 центиметара снега.
На многим планинама и даље би падала киша, док би снег падао на највишим деловима Златибора, на Златару, на Голији, на Копаонику, на вишим деловима Пештера, на планинама Косова и Метохије, на Старој планини, Сувој планини, Кукавици...
У овим пределима температура би се спустила на -2 до 0°C, док би се у нижим пределима кретала од 3 до 7°C. Како ће на северу Србије бити суво, у Војводини и ведро, минимална температура због већег израчивања спустиће се на 1°C, при тлу може бити и мраза.
Ово погоршање времена биће условљено продором хладног фронта, а у уторак ће дувати и јак, на истоку Србије, на планинама и у Поморављу и веома јак северозападни ветар, локално уз олујне ударе од 60 км/х.
Данас се снежни покривач налази изнад 1500 метара надморске висне, а Копаоник мери око 8 цм снега.
У уторак би се снежна граница спустила на 1200-1300 метара, рано ујутро локално и ниже.
У уторак после подне падавине ће престати у свим пределима Србије, а како ће се у ноћи ка среди изведрити, у среду ујутро у већини предела уз ведро време биће и слабог мраза.
Отопљење се очекује од четвртка.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО:
ДР НОВОСТИ: Како бити емоционално интелигентнији?
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)