ОД СУТРА РАСПУСТ: Нови мини-одмор ђаке чека крајем марта и априла
ЗА основце и средњошколце у Србији сутра почиње мини-распуст, поводом Сретења - Дана државности. Ђаци се враћају у клупе у понедељак, 19. фебруара.
Фото Н. Карлић
У нашој земљи важе два школска календара - један доноси Покрајински секретаријат за образовање и он се примењује у школама на територији АП Војводина, а други утврђује Министарство просвете и он важи у остатку Србије.
Пролећни распуст предвиђен је у оба школска календара.
Најпре ће на одмор школарци са подручја Војводине. За њих пролећни распуст почиње 28. марта и завршава се у среду, 3. априла.
Ђаци из осталих делова Србије ће имати "предах" - од понедељка, 29. априла до понедељка, 6. маја. У клупе се враћају 7. маја.
Збогом школи ће прво рећи матуранти гимназија, који са наставом завршавају 24. маја. Недељу дана касније, 31. маја, из учионица излазе осмаци, као и ученици завршних разреда трогодишњих и четворогодишњих средњих стручних школа.
Сви остали основци се распуштају 14. јуна, а средњошколци 21. јуна.
"ТЕК ЋЕТЕ ВИДЕТИ НА ВИДОВДАН ШТА ИМАМО ДА ПОКАЖЕМО" Вучић: Само су нам једну ракету видели, пола света окренуше наопачке
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић током посете Кули истакао је да ће на Видовдан војска показати ново наоружање.
26. 03. 2026. у 15:56
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ИРАН ПОСЛАО ЈАВНУ ПОРУКУ СРБИЈИ: "Ви и ми смо симбол отпора и пркоса - остаћемо јаки и уједињени"
"ОД БЕОГРАДА до Техерана, видљив је исти образац насиља и непоштовања међународног права и људских живота."
25. 03. 2026. у 20:54
Коментари (0)