ОЗЕМПИК ДОСТУПАН О ТРОШКУ РФЗО: Они који набављају фалсификовани лек на интернету, угрожавају своје здравље
Лек оземпик доступан је особама са дијабетесом о трошку Републичког фонда за здравствено осигурање искључиво уз рецепт и због строге контроле не постоји могућност да се лажни лек појави у апотекама.
Фото Н. Живановић
- Они који овај лек не користе за дијабетес, као и они који набављају фалсификовани лек на интернету, угрожавају своје здравље, упозорила је проф. др Сања Радојевић Шкодрић, директорка Републичког фонда за здравствено осигурање.
Она је подсетила да се лек о трошку РФЗО обезбеђује само за оболеле од дијабетеса, за шта је једино и регистрован и апеловала на све да га у друге сврхе не користе, као и да не покушавају да га набаве на нелегалне начине.
Велика глобална потражња за овим иновативним леком, који здраве особе злоупотребљавају за мршављење, довела је до појаве фалсификата у многим европским земљама.
Препоручујемо
ПОТПИСАНА ДВА СПОРАЗУМА СРБИЈЕ И КИНЕ: Заједно изучавамо будућност универзума
05. 12. 2023. у 10:56
СРБИЈА НАПРЕДОВАЛА: Објављени резултати са најновијег ПИСА тестирања ђака
05. 12. 2023. у 13:46
ФИЦО ЗАГРМЕО: Оно што Брисел ради Србији нема никакве везе са здравим разумом!
ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо изјавио је данас да ће на самиту ЕУ - Западни Балкан говорити у корист Србије, као и да оно што ЕУ ради Србији нема везе са здравим разумом и да је кажњавају због њених суверених ставова.
17. 12. 2025. у 15:34
"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!
ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.
17. 12. 2025. у 13:13
МИМУ ЗАУСТАВИЛА ПОЛИЦИЈА: Изненадило их је оно што су затекли у колима
НАКОН што их је зауставила полиција, призор у колима их је изненадио...
17. 12. 2025. у 10:09
Коментари (0)