ОБЕЛЕЖАВАМО СВЕТОГ АПОСТОЛА ФИЛИПА: Ово су обичаји на данашњи дан
СВЕТИ апостол Филип је био родом из Кесарије Палестинске. Жењен је био, и у браку родио четири кћери, све четири обдарене од Бога даром прорицања, и све четири заветоване девице Христа ради.
Фото: Схутеррстоцк
Када су апостоли свети бирали ђаконе, тада и Филип би изабран, поред Стефана и осталих. И служио је Филип с великом приљежношћу убогим и удовицама. Када наста гоњење хришћана у Јерусалиму, апостол Филип склони се у Самарију, и тамо је проповедао Јеванђеље и сведочио га многим чудесима, изгоњењем демона, исцељивањем болесних и др. Видећи чудеса светог апостола крсти се и чувени Симон Волх. Крстио је Свети Филип и евнуха царице Кандакије.
Потом га је анђео Божји тренутно и невидљиво пренео у Азот, где је учио и проповедао, и многе ка Христу обраћао. Постављен је за епископа у Тралији. Обрати и тамо многе ка Христу, и сатвори велика чудеса. Сконча мирно у дубокој старости и пресели се у радост Господа свога.
Постоји веровање да увече табане треба трљати белим луком и изговорити следеће речи: "Вештица као конац, у мене зуби као колац."
БОНУС ВИДЕО: ШТАНД "НОВОСТИ" У ПУНОМ СЈАЈУ НА САЈМУ КЊИГА
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
САРАЈЕВСКИ МЕДИЈИ БРУЈЕ - ВУЧИЋ НАС ЈЕ СПАСИО У ЗАДЊИ ЧАС: Омогућио нам да гледамо Светско првенство, док Конаковић "бљује ватру"
САРАЈЕВСКИ Дневни аваз објавио је текст у којем су признали да је председник Србије Александар Вучић, преко сагласности за подршку Телекома Србија, практично омогућио да грађани Босне и Херцеговине гледају утакмицу своје репрезентације против Канаде на Светском првенству.
12. 06. 2026. у 17:33
ШЕФ НЕМАЧКЕ ВОЈСКЕ ИЗДАО ДРАМАТИЧНО УПОЗОРЕЊЕ: Ево када ће нас Русија напасти, морамо бити спремни за борбу
НЕМАЧКА мора да се припреми за руски напад до 2029. године, или чак и раније, изјавио је шеф немачке војске за Политико.
11. 06. 2026. у 16:23
МАЦА НАПУСТИО ПОРОДИЧНИ ДОМ: "Не могу више! Рекао сам да је волим и изашао из стана"
ДРАГАН Маринковић Маца је недавно говорио о тешким животним тренуцима током рата у Сарајеву када је требало да напусти породични дом.
12. 06. 2026. у 13:09
Коментари (0)