ОГЛАСИЛА СЕ ГРАДОНАЧЕЛНИЦА НАКОН ЈУЧЕРАШЊЕГ ИНЦИДЕНТА: Због уједа паса Нишлије годишње наплате од града ову невероватну цифру

Новости онлајн

17. 10. 2023. у 16:28

ГРАД Ниш издвајао је протеклих година из свог буџета 80 до 100 милиона динара на име одштете грађанима које су ујели напуштени пси, изјавила је данас градоначелница Ниша Драгана Сотировски и најавила измену алгоритма за утврђивање уједа, како би се што пре смањила злоупотреба.

ОГЛАСИЛА СЕ ГРАДОНАЧЕЛНИЦА НАКОН ЈУЧЕРАШЊЕГ ИНЦИДЕНТА: Због уједа паса Нишлије годишње наплате од града ову невероватну цифру

Фото: Деспозитофотос

- Много пута до сада смо се састајали са свим надлежним. Домом здравља где се грађани јављају за лекарску помоћ и Клиничким центром, Основним судом. Алгоритам још није довољно добро утврђен. Зна се шта се ради када се наши суграђани јаве здравственој установи, али да ли је то стварни ујед пса и да ли је то пас са улице или власнички пас? Злоупотреба има и ми то видимо по именима људи којима се новац исплаћује. Видимо и по именима адвоката и адвокатских канцеларија које их заступају - истакла је Сотировски.

Она је казала да је Град Ниш потписао уговор са Удружењем за заштиту животиња „Пит“ и кренуће са уклањањем напуштених паса са улица.

- Уклањање паса јесте један од наших приоритета који ћемо спроводити наредних неколико месеци. Радићемо фазно, јер није могуће у једном тренутку уклонити све псе са улица. Прихватилиште на Бубњу које ћемо проширити и даће могућност да родитељи са децом који желе да удоме пса, могу да дођу, да га изаберу и преузму. Нама је првенствени циљ заштита суграђана, па онда заштита животиња. Да пси буду на једном месту, да су сити и здрави - казала је Сотировски.

Она је додала да ће пси бити збринути у прихватилишту по стандардима Европске уније.

- Чињеница је да има проблема, да се наши суграђани јављају због група паса пре свега у центру града, али и у парковима, селима. Када би подигли свест грађана да своје љубимце чипују и стерилишу, онда би имали мање паса на улицама - изјавила је Сотировски.

Градски већник Мирослав Ђокић је подсетио да је у Нишу у току акција бесплатне стерилизације и прегледа власничких паса, која се ради заједно са удружењима за заштиту животиња како би се смањио број напуштених паса.

Према Ђокићевим речима, азил за псе који ће се градити у Нишу имаће места за 500 паса.

(Телеграф)

БОНУС ВИДЕО: „РЕКЛА ЈЕ – ЈЕДАН ЈЕ ПАО МРТАВ“ Комшиница открива: Баба дечака осумњиченог за убиство тражила помоћ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

Циклус и губитак гвожђа: Скривени разлог за умор код многих жена