ВЕЛИКА ПРОМЕНА ТЕМПЕРАТУРЕ: Ове седмице биће свега - ево када ће нам требати јакна, а када кишобран

ЗАХЛАЂЕЊЕ које је јуче стигло до северних и западних крајева наше земље у току данашњег дана ће се премештати ка осталим крајевима, па се очекује киша, пад температуре и јак северозападни ветар, изјавио је Слободан Совиљ, метеоролог Републичког хидрометеоролошког завода Србије.

ВЕЛИКА ПРОМЕНА ТЕМПЕРАТУРЕ: Ове седмице биће свега - ево када ће нам требати јакна, а када кишобран

Foto: Tanjug

- Захлађење са кишом, али без велике количине падавина, потрајаће до среде, до када ће бити знатно хладнија јутра. Најхладније ће бити јутро у уторак, када ће минималне температуре бити од нула до пет степени и требало би рачунати на појаву приземних мразева, а максималне температуре у већини крајева ће бити око 15-16 степени - рекао је Совиљ.

Он је навео да се на врховима планина изнад 1.500 метара надморске висине може очекивати и провејавање снега, али, како је истакао, то ће бити симболичне краткотрајне снежне падавине, а не прави снег.

Додао је да се од четвртка очекује нагли пораст температуре, што ће условити јужна струјања из Средоземља, па ће у петак бити и до 30 степени.

Према његовим речима, за викенд се најављује мањи пад температуре, али ће и даље бити топлије од просека за ово доба године.

(Блиц

БОНУС ВИДЕО:

Свечана академија поводом 70 година Вечерњих новости

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

Delta Real Estate лидер зелене градње у Србији