ПОГЛЕДАЈТЕ НОВИ АВИОН ВОЈСКЕ СРБИЈЕ: Пилоти се обучавали у Севиљи - Летелица ће значајно допринети јачању способности ВС (ФОТО)

ПОТПРЕДСЕДНИК Владе и министар одбране Милош Вучевић и начелник Генералштаба Војске Србије генерал Милан Мојсиловић посетили су данас аеродром „Пуковник-пилот Миленко Павловић“ у Батајници, где је смештен транспортни авион ЦАСА Ц-295, набављен за потребе Војске Србије.

ПОГЛЕДАЈТЕ НОВИ АВИОН ВОЈСКЕ СРБИЈЕ: Пилоти се обучавали у Севиљи - Летелица ће значајно допринети јачању способности ВС (ФОТО)

Фото: Министарство одбране

Министру Вучевићу и генералу Мојсиловићу, том приликом, представљене су намена, могућности и карактеристике тог ваздухоплова уведеног у употребу у Војсци Србије, који ће значајно допринети јачању њених способности.

Фото: Министарство одбране

Министар Вучевић разговарао је и са пилотима који су се обучавали у Севиљи за управљање авионом ЦАСА Ц-295, као и са техничарима који су се у том шпанском граду, такође, обучавали за основно техничко одржавање овог типа авиона које ће се изводити у Републици Србији. Он се уверио у обученост пилота и техничара и њихову оспособљеност, а највише у њихову мотивисаност за рад и задовољство што у својој јединици имају овакав ваздухоплов.

Уговором, потписаним са компанијом „Аирбус Дефенце анд Спаце“ из Краљевине Шпаније у фебруару 2022. године, уговорена је набавка два транспортна авиона ЦАСА Ц-295 који ће бити коришћени за транспорт људи и терета.

Фото: Министарство одбране

Данашњој посети присуствовали су помоћник министра за материјалне ресурсе др Ненад Милорадовић, командант Ратног ваздухопловства и ПВО генерал-потпуковник Душко Жарковић, начелник Управе за развој и опремање Генералштаба бригадни генерал Милан Поповић, шеф Кабинета министра одбране бригадни генерал Горан Момчиловић и командант 204. ваздухопловне бригаде пуковник Милан Еленков.
 

БОНУС ВИДЕО:

У СТРОЈУ НАЈБОЉИХ: "Новости" на обуци нових припадника 72. бригаде за специјалне операције

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

МИСТЕРИЈА КОЈА ГОДИНАМА ПРОГАЊА СРБИЈУ: Шта је мајка пронашла на месту где је страдао њен син?

ФИЛИП Томовић имао је 17 година када је његов живот трагично прекинут, а случај његове смрти годинама касније остао је један од најпотреснијих догађаја који се повезује са причама о деловању сатанистичких и окултних група у Србији.

09. 07. 2026. у 13:29

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (5)