"ОВДЕ НЕ МОРАМ ДА БЕЖИМ, СИГУРНИЈИ САМ..." Исповест Србина који је 23 године живео у Израелу
"НИСАМ био уплашен, сваког трећег или четвртог месеца имамо ракете, гађања и сирене, па смо већ и навикли", овако је своју исповест након слетања у Београд почео Србин који већ 23 године живи у овој земљи, а био је приморан да се због незапамћеног напада који је ескалирао у рат врати у свој родни крај.
Фото: АП/Ohad Zwigenberg/Yousef Masoud
Трећи авион који је евакуисао Србе из ратом угрожених подручја у Израелу слетео је данас око 10 часова у Београд, а на Аеродрому "Никола Тесла" могли су се видети загрљаји и сузе, али и страх оних који су само чекали своје најближе и прижељкујући да се иза клизних врата појаве живи и здрави.
- Видео сам ракете, био сам у кући да ме ништа не погоди, али није баш такав хорор како се на вестима види и како је другима, ми живимо сваки дан тамо, па смо навикли - рекао је младић за Телеграф.
Стациониран на око 40 километара од Газе, имао је само 60 секунди да нађе склониште како га ракете које су парале небом не би погодиле.
- Мени је било нормално јер сам био у војсци, није ме било страх и да ме погоди ракета - рекао је овај храбри младић.
У медијима се од почетка рата спекулише да је овај удар један од највећих у последњих 50 година, што је овај Србин потврдио.
- Држава је имала пуно проблема, задњи пут сличан напад био је 1973, вероватно су искористили шансу и гађали још јаче него иначе.
Како истиче, у Израелу се, такође, осећао безбедно, али до сада није морао да бежи.
- Овде не морам ни од кога да бежим, сигурнији сам, али ни тамо није страшно - завршава Србин.
(Телеграф.рс)
БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ: Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Препоручујемо
БОРЕЉ САЗВАО ХИТНИ САСТАНАК: Шефови дипломатија ЕУ сутра о ситуацији у Израелу
09. 10. 2023. у 12:11
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (1)