АКТУЕЛНИ ШЕФ КФОР-А У БЕОГРАДУ: Ристућа у опроштајној посети код Мојсиловића

Танјуг

19. 09. 2023. у 20:00

НАЧЕЛНИК Генералштаба Војске Србије, генерал Милан Мојсиловић примио је данас у опроштајну посету актуелног команданта Кфора, генерал-мајора Анђела Микелеа Ристућу, који ће дужност команданта међународних снага на Косову и Метохији предати следећег месеца.

АКТУЕЛНИ ШЕФ КФОР-А У БЕОГРАДУ: Ристућа у опроштајној посети код Мојсиловића

Фото Танјуг

На састанку у Генералштабу било је речи о актуелној безбедносној ситуацији на Косову и Метохији и резултатима сарадње Војске Србије и Кфора за време мандата генерала Ристуће, саопштило је Министарство одбране.

Уз оцену да је ситуација у Покрајини и даље нестабилна, истакнуто је да је професионална сарадња Војске Србије и Кфора на свим нивоима у претходном периоду била у функцији смањења напетости на терену и превенције ескалације кризе.

Генерал Мојсиловић је италијанском генералу на крају састанка захвалио на коректној сарадњи и личном залагању за успостављање безбедног окружења на Косову и Метохији, и пожелео му успех на новим дужностима.

БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

НАПРАВИЛИ СУ ПОДВИГ! НЕВЕРОВАТНО! Владимир Путин данас није крио одушевљење ЊИМА! (ВИДЕО)