МЕТЕОАЛАРМ ЗА СРБИЈУ - СТИЖЕ НАГЛА ПРОМЕНА И НЕЋЕ ВАМ СЕ СВИДЕТИ: Временска прогноза за уторак, 19. септембар
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод дао је најновију временску прогнозу за наредних седам дана.
Фото: П. Милошевић/Новости
ВРЕМЕ У СРБИЈИ
У Србији променљиво облачно и нестабилно, местимично са кишом и пљусковима са грмљавином који локално могу бити израженији уз краткотрајну појаву града углавном на западу и југозападу Србије.
Ветар у већем делу слаб, променљив, ујутро и пре подне у кошавском подручју умерен и јак, а на југу Баната повремено и олујни југоисточни, после подне у слабљењу.
Најнижа температура од 12 степени на југоистоку Србије до 21 степен на југу Баната, а највиша од 26 до 31 степен.
Фото принтскрин РХМЗ
ВРЕМЕ У БЕОГРАДУ
У Београду променљиво облачно и нестабилно време, повремено са кишом и локалним пљусковима са грмљавином.
Ветар ујутро и пре подне умерен, краткотрајно и јак југоисточни, после подне у слабљењу.
Најнижа температура око 21 степен, а највиша око 31 степен.
ПРОГНОЗА ЗА НАРЕДНИ ПЕРИОД
Среда 20. 9. 2023: Променљиво облачно, у брдско-планинским пределима понегде са краткотрајном кишом, а на југу и са локалним пљусковима и грмљавином. Ветар слаб до умерен, пре подне северозападни, после подне југоисточни. Најнижа температура од 14 до 18°С, а највиша од 25 до 28°С. Упозорење: Локална појава грмљавина, вероватноћа 80%.
Четвртак 21. 9. 2023: Променљиво облачно и у већини места суво са дужим сунчаним интервалима, а краткотрајни пљускови са грмљавином могући су тек понегде у брдско-планинским пределима. Ветар слаб и умерен, источни и југоисточни, увече у кошавском подручју у појачању. Најнижа температура од 12 до 18°С, а највиша од 27 до 30°С. Упозорење: Локална појава грмљавина, вероватноћа 60%.
Петак 22. 9. 2023: Претежно сунчано, понегде уз променљиву облачност, али ће се задржати суво. Ветар слаб и умерен, у кошавском подручју јак јужни и југоисточни, на југу Баната са ударима олујне јачине. Најнижа температура од 12 до 20°С, а највиша од 28 до 32°С. Упозорење: Tmax ≥ 32°C, вероватноћа 80%. Удари ветра ≥ 17 m/s, вероватноћа 60%.
(sputnikportal.rs/РТС)
БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА: Високопрецизна снајперска пушка Астарта представљена на форуму Армија-2023
Препоручујемо
ДО КРАЈА МЕСЕЦА НЕСТАБИЛНО ВРЕМЕ: После кошаве стижу пљускови, грмљавина и град
18. 09. 2023. у 09:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
ТЕШКА БОРБА ЗА ЖИВОТ НАШЕГ СЛАВНОГ МУЗИЧАРА: "Рак ми гризе кости, проширио се на цело тело, молим вас - помозите да преживим"
"МОЛИМ вас, вратите ми ону доброту коју сам годинама делио са вама, донирајте одмах и помозите ми да преживим."
20. 06. 2026. у 16:23
Коментари (0)