НОВА ТЕХНОЛОГИЈА НА СРПСКИМ ЖЕЛЕЗНИЦАМА: Од данас и дигитално спајање вагона
НА ЖЕЛЕЗНИЧКОЈ станици Нови Београд данас је представљена најсавременија технологија дигиталног аутоматског спајања вагона, а министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Горан Весић је истакао да је то још један корак ка потпуном усаглашавању са директивама ЕУ, пошто се до краја године очекује усвајање Закона о безбедности железничког саобраћаја.
Фото В. Јагодић
- Данас чинимо један крупан корак ка приближавању Србије ка ЕУ. Ми смо у железничком транспорту предузели крупне кораке последњих година, а како смо чули да ће Европа много више улагати у железнице, трудимо се да и ми будемо део тих напора како би наше железнице биле боље и напредније - истакао је Весић.
БЕОГРАД КАО ВАЖНА СТАНИЦА: Некад је “Оријент експрес” јурио Европом
Препоручујемо
ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ: Прокоп отварамо 20. октобра, градићемо и пристаништа на Дунаву
10. 08. 2023. у 21:48
ПРУГЕ И ВОЗОВИ У СРЦУ И ОБЈЕКТИВУ: Јединствен хоби љубитеља железнице у Србији (ФОТО)
13. 06. 2023. у 17:00
НЕСРЕЋА У ФРАНЦУСКОЈ: Преврнуо се вагон туристичког воза, више особа повређено
05. 08. 2023. у 22:37
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (0)