ВЕЧИТИМА НОВИ РОК: Студентима уписаним пре Болоње још три године за завршетак студија

СТУДЕНТИ који су уписали основне и студије на високим школама до 10. септембра 2005. године имају рок да заврше студије до краја школске 2025/2026. године, а академци уписани на интегрисане студије из поља медицинских наука до краја школске 2026/2027. године, предвиђено је усвојеним изменама Закона о високом образовању којим се старим студентима продужава рок за завршетак студија за три године.

ВЕЧИТИМА НОВИ РОК: Студентима уписаним пре Болоње још три године за завршетак студија

ФОТО: принтскрин/студентски живот

Такође, академци уписани на магистарске студије до 10. септембра 2005. године имају рок за завршетак студија по започетом плану и програму, условима и правилима студија, најкасније до краја школске 2025/2026. године.

Кандидати који су пријавили докторску дисертацију до 10. септембра 2005. године, односно студенти који су уписали докторске студије по прописима који су важили до тог датума могу да стекну научни назив доктора наука, односно да заврше докторске студије по започетом плану и програму, условима и правилима студија, најкасније до краја школске 2025/26. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (1)

ГРОБАРИ У ДЕЛИРИЈУМУ, ДЕЛИЈЕ СКИДАЈУ КАПУ: Он је нови тренер ФК Партизан?!