ЗА ВИКЕНД СТИЖЕ ЗАХЛАЂЕЊЕ: Продор хладног фронта доноси кишу са грмљавинама - ево када ће се вратити летњи дани
ДАНАШЊИ дан донеће смену сунчаних и облачних интервала, а после подне у југозападним пределима може бити и локалних пљускова са грмљавином. Максимална температура биће од 26 до 30°Ц, у Београду до 28°Ц.
FOTO TANJUG/ TARA RADOVANOVIĆ
Викенд пред нама биће сунчан и прави летњи. Максимална температура биће од 28 до 32°Ц, у Београду до 30°Ц. Другог дана викенда из централне Европе и са подручја Алпа очекује се продор хладног фронта. Он ће у недељу пред крај дана стићи прво до Војводине, а током вечери и ноћи и до осталих предела Србије и донети захлађење са кишом и пљусковима са грмљавином, уз скретање ветра на јак северозападни, наводи метеоролог Ђорђе Ђурић.
Почетком следеће седмице очекује се променљиво облачно и свежије, на југу и истоку са кишом и пљусковима са грмљавином, док се на северу очекује разведравање. Дуваће веома јак северозападни ветар. Максимална температура биће од 20 до 25°Ц. У уторак мало топлије, максимална температура од 24 до 28°Ц.
Од средине следеће седмице под утицајем снажног антицклона очекује се стабилно и топло време, па ће у другој половини следеће седмице време бити сунчано и право летње, уз температуре око и преко 30°Ц, а према крају седмице биће и све топлије.
Дакле, првих 10-ак дана септембра, а према тренутним прогнозама и прва половина септембра биће стабилна, уз летње време, само се око 3-4. септембра очекује освежење са пролазним падавинама.
(Курир)
БОНУС ВИДЕО:
ШКОЛА ЈЕ ПОЧЕЛА: Питали смо Београђане да ли се сећају свог поласка у први разред
Препоручујемо
"СВЕОПШТИ РАТ" Стигло велико упозорење Америци
ВИСОКИ ирански званичник упозорио је да ће сваки напад на његову земљу бити сматран „свеопштим ратом“ док се америчка ударна група носача авиона приближава региону.
24. 01. 2026. у 09:31
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)