ОВАЈ ПРЕСЛАДАК ДЕЧАК ИЗ КРУШЕВЦА ИМА САМО ДВЕ ГОДИНЕ: Зове се Максим и не може да говори и да хода
ДЕЧАК на слици зове се Максим Милуновић, има само две године и већ води велику животну борбу.
Foto:FB,Budi human
Мали Максим је из Крушевца. Болује од церебралне парализе и више пратећих дијагноза, укључујучи и урођену аномалију мозга. У Фондацији "Буди хуман", где Максим има свој број за слање хуманитарних СМС порука, напомињу да је дете из прве, уредно контролисане трудноће и да је на свет дошао без икаквих компликација.
Проблеми су настали када је беба напунила три месеца.
- Тада је примећен повишен тонус мишића, укључен је у стимулативни третман - кажу у Фондацији „Буди хуман“. - У месецима који су уследили примећено је значајно кашњење у психомоторном развоју. Прати се код неуролога, а МР налаз у фебруару 2022. указао је на смањен обим кранијума у односу на животну доб. Утврђено је да мозак није довољно развијен, да постоји редукција мождане масе и проширење можданих комора. Узрок оваквог стања мозга је још увек непознат, па је Максим упућен на генетска испитивања која су у току.
Максим не говори, не може самостално да седи, да пузи и хода. До сада је лечен у Специјалној болници за церебралну парализу и развојну неурологију и у Бањи Ковиљачи.
- Родитељи су до сада лечење финансирали сами, али будући да је неопходно да терапије буду још интензивније, да Максим има континуирано лечење, потребна им је помоћ - стоји у апелу.
Средства су потребна за интензивне физикалне терапије, специјалистичке прегледе, логопедске и дефектолошке третмане, бањско лечење, лечење у иностранству, ортопедска помагала, трошкове пута и смештаја у току лечења.
Foto:FB,Budi human
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)