НАШИ ХЕРОЈИ СЕ ВРАТИЛИ ИЗ ГРЧКЕ: Ватрогасно-спасилачки тим успешно обавио мисију гашења пожара (ФОТО/ВИДЕО)
ВАТРОГАСНО-спасилачки тим из Србије који је помагао у гашењу пожара који су захватили Грчку вратио се у Србију. Тим од 36 ватрогасаца-спасилаца са 14 ватрогасних возила у Грчку је било од 25. јула.
Фото: Ј. Ћосин
Заједно са њима, у погођене крајеве отишла су и два припадника медицинског тима са санитетским возилом. Они су били распоређени на локације где је помоћ била најпотребнија.
Српски ватрогасци су и 2021. године учествовали у гашењу пожара у Грчкој, када су били распоређени на острву Евија. МУП и Сектор за ванредне ситуације су тада у Грчку упутили тим од 37 ватрогасаца, 14 возила и три хеликоптера.
Од јуна 2021. године, 27 најновијих ватрогасних возила специјализованих за шумске пожаре доступно је Сектору за ванредне ситуације. Та возила вредна су више од милион евра, намењена су за општине и градове у свим деловима Србије, а у питању је донација Европске уније.
Помоћ Србије Грчкој кроз Механизам цивилне заштите ЕУ поздравио је и амбасадор ЕУ у Србији Емануеле Жофре. Механизам цивилне заштите Европске уније (ЕУЦПМ) олакшава сарадњу у реаговању у ванредним ситуацијама, припреми и превенцији између држава чланица, као и неколико других европских земаља.
Србија је постала члан Механизма 2015. године, али и пре тога, током разорних поплава у мају 2014, Србија је осетила корист од европске солидарности кроз Механизам цивилне заштите ЕУ
Министар унутрашњих послова Братислав Гашић присуствоваће сутра у 12 часова, на платоу испред Градске куће у Нишу, дочеку припадника ватрогасно-спасилачког тима Сектора за ванредне ситуације МУП-а Републике Србије, који су 25. јула били упућени у Грчку ради пружања помоћи у гашењу пожара.
Препоручујемо
ВЕЛИКА АКЦИЈА ПОЛИЦИЈЕ: Код Евије разбијен организовани ланац трговине мигрантима
04. 08. 2023. у 18:03
АМЕРИКАНЦИ ПИШУ: Србија прва набавила хиперсоничне балистичке ракете у Европи, револуција у повећању ватрене моћи (ФОТО)
ФОТОГРАФИЈЕ које приказују ловачки авион МиГ-29 Ратног ваздухопловства Србије са две балистичке ракете CM-400AKG кинеске производње указују на то да је Србија постала други страни корисник овог типа ракета, што значајно мења раније веома ограничене ударне могућности ових авиона, пише амерички специјализовани магазин "Милитари воч" у тексту под називом "Прве хиперсоничне балистичке ракете у Европи: Српски ловци МиГ-29 интегрисали кинеско наоружање за револуционарно повећање ватрене моћи".
11. 03. 2026. у 16:26
ХАОС У ЦРНОГОРСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: Прекинута седница, посланици ДПС-а опколили сто председавајућег
СЕДНИЦА Скупштине Црне Горе прекинута је данас након што је председавајући у том моменту потпредседник парламнета Борис Пејовић (ПЕС) одузео реч посланици опозиционе Демократске партије социјалиста Александри Вуковић Куч.
11. 03. 2026. у 17:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (2)