ДРАСТИЧНЕ ПРОМЕНЕ ВРЕМЕНА У АВГУСТУ: Погледајте шта нас чека у детаљној прогнози за Србију

Новости онлине

27. 07. 2023. у 18:43

АФРИЧКИ антициклон се вратио у Сахару и са њим се поново дружимо средином августа, пише метеоролог Иван Ристић у новој прогнози времена за месец август.

ДРАСТИЧНЕ ПРОМЕНЕ ВРЕМЕНА У АВГУСТУ: Погледајте шта нас чека у детаљној прогнози за Србију

FOTO TANJUG/ VLADIMIR ŠPORČIĆ

Највећи утицај на временске прилике у наредном периоду имаће поново Азорски антициклон, односно поље високог притиска изнад Атлантског океана, са центром изнад Азорских острва, која се налазе западно од Шпаније и Португалије.

- Таласи свежег и влажног атлантског ваздуха кретаће се по ободу овог антициклона преко западне и средње Европе даље на исток, изазивајући пролазна наоблачења, освежење, кишу, пљускове, али и локалне непогоде праћене грмљавином и градом - најављује Ристић.

Наредних дана краћа стабилизација времена враћа се лето све више сунца уз постепени пораст температура.

Најсвежије јутро биће сутра у петак, 28. јула са најнижом температуром од 10°Ц до 15°Ц док ће максимална бити у интервалу од 28 до 30°Ц. За предстојећи викенд претежно сунчано и топло са највишом дневном температуром од 29°Ц до 34°Ц, стоји у прогнози.

У недељу крајем дана на северу и западу земље наоблачење са пљусковима кише грмљавином и појачаним северозападним ветром.

- Током следеће недеље смена сунца и облака који ће доносити пљускове кише, грмљавину понегде и непогоде праћене градом, више кише али и ниже температуре у другој половини наредне недеље када ће највиша дневна температура бити од 24°Ц до 29°Ц - закључује Ристић.

БОНУС ВИДЕО: Питали смо Београђане како се расхлађују током врелих летњих дана

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана

РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).

21. 03. 2026. у 13:35

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром

ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.

17. 03. 2026. у 19:10

Коментари (0)

ЗАПАД СЕ НЕРВИРА! Цела Русија слави, ово је чекала годинама!