НОВО УПОЗОРЕЊЕ РХМЗ-а: Очекује се велика количина падавина за кратак временски период
РЕПУБЛИЧКИ хидрометеоролошки завод Србије (РХМЗ) издао је у 22:40 часова метеоролошко упозорење.
Фото: Профимедиа
Прво је упозорење за подручје Србије на високе температуре (за 25. јул).
- И сутра веома топло, посебно у централној и јужној Србији где ће бити још топлије у односу на данашњи дан - од 37 до 40 °С - наводи се. Друго упозорење је за подручје Србије на наглу промену времена у ноћи између уторка и среде, као и у среду (за 25/26.07. и 26.072023.)
- Наоблачење са кишом, пљусковима, грмљавином и падом температуре ( у већини места за 10 до 15 степени) у уторак крајем дана захватиће северне, у среду ујутру и пре подне прошириће се на западне и централне, а после подне и на остале пределе Србије.
- У зони јаких грмљавинских процеса очекује се велика количина падавина за кратак временски период, град, као и олујни ветар, који краткотрајно може достизати и ударе орканске јачине (> 28 м/с).
(Ало)
БОНУС ВИДЕО: ПОТОП НА ПЕТЛОВОМ БРДУ: Вода направила хаос у Тузланској
Препоручујемо
ОГЛАСИО СЕ РХМЗ: У овом месту у Србији је у 16 сати измерена највиша температура
24. 07. 2023. у 16:59
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)