ДОБРО ДА ЗНАТЕ: Ево како да се понашате у случају разорне олује (ФОТО)
КАО што су најављивали метеоролози, олуја која је данас погодила Словенију и Хрватску стигла је и у Србију.
Foto: Printskrin Instagram/192_rs
Као што је јављено, у регионалном невремену страдало је троје људи, док је неколико повређено а материјлна штета која је настала веома је велика.
С тим у вези, инстаграм страница 192.рс објавила је кључне савете у вези са тим како сачувати себе и своје најближе када је у питању опасна олуја на коју је упозорио и МУП Србије.
- обезбедите све објекте који могу да одлете услед јаког ветра или обилне кише и изазову материјалну штету или повреде грађане
- обезбедите прозоре и спољна врата и затворите сва унутрашња врата
- избегавајте контакт са кухињским и купатилским славинама, радијаторима и другим металним предметима, будући да су добри проводници.
Уколико сте на отвореном, следите следећа упутства:
- склоните се од било каквих високих структура (јарбола, стубова, торњева) и имајте у виду да је сигурно растојање једнако висини структуре
- избегавајте високе конструкције, високо дрвеће, ограде, телефонске каблове и електричне водове
- покушајте да пронађете заклон у згради или у аутомобилу, а ако то није могуће, седите на земљу
- избегните стајање у близини зграда или аутомобила у које не можете да уђете као у заклон
- уколико сте у шуми, заштитите се испод грана ниског дрвећа - никада немојте стајати испод високог дрвећа на отвореном простору
- избегавајте границу између шуме и отвореног простора, радије уђите у шуму
- избегавајте отворена поља, врхове брда и планина, обале, јаркове или друга влажна места
- не прелазите преко воде, не пливајте
- немојте држати кишобран или друге металне проводне предмете у рукама (штапове за голф, штапове за пецање и слично)
- избегавајте да будете у близини металних објеката, бицикала, опреме за камповање и слично
- немојте стајати усправно, чучните или се макар сагните, не додирујући земљу рукама, а ако сте у групи држите растојање од 5 метара између себе.
Уколико се нађете у аутомобилу за време јаке олује:
- зауставите аутомобил поред пута даље од електроводова и дрвећа које може пасти на аутомобил
- останите у аутомобилу и упалите позициона светла док не прође олуја
- затворите прозоре и не додирујте металне предмете у аутомобилу
- избегавајте поплављене путеве.
(Ало)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ОЛУЈА ХАРА СРБИЈОМ: Суперћелијска олуја се спушта ка Бугарској и Румунији (ФОТО/ВИДЕО)
19. 07. 2023. у 19:35 >> 00:11
НЕБО ЋЕ СЕ СРУЧИТИ НА СРПСКУ ПРЕСТОНИЦУ: Ево у колико сати олуја стиже у Београд
19. 07. 2023. у 19:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (0)