ВРЕЛО ЈЕ ДАНАС У СРБИЈИ: Ова три града тренутно су најтоплија
БЕОГРАД, Ћуприја и Зајечар најтоплији су градови у Србији где је жива на термометру у 12.00 часова показала 35 степени Целзијуса.
Фото: Д. Миловановић
Следе, Палић, Сомбор, Кикинда, Нови Сад, Зрењанин, Лозница, Ваљево, Крагујевац, Сремска Митровица, Неготин и Куршумлија са 34, док су у Нишу, Лесковцу и Крушевцу измерена 33 степена Целзијуса, показују подаци на сајту Републичког хидрометеоролошког завода (РХМЗ).
За степен мање је у Врању и Димитровграду, док се жива у термометру на Сјеници и на Златибору подигла до 22 подељка Целзијусове скале.
Према подацима РХМЗ-а, најнижа температура је на Копаонику, где су измерена 22 степена Целзијуса.
У Србији је до 19. јула на снази упозорење РХМЗ-а на високе температуре.
У целој Србији данас је на снази црвени метеоаларм, који означава врло опасно време.
Према прогнози РХМЗ-а, у Србији ће до среде бити веома топло са максималним температурама изнад 35 степени Целзијуса, локално и до 40 степени.
У великим градовима очекују се и тропске ноћи, пошто температура неће падати испод 20 степени.
И у Београду ће до среде бити веома топло са максималним температурама од 36 до 39 степени Целзијуса, уз тропске ноћи.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
СРБИЈА "У ЦРВЕНОМ": РХМЗ упозорава - Следе нам паклено врући дани и тропске ноћи
17. 07. 2023. у 07:32
АЈДЕ ТАТА ВИШЕ! Хит сцена у Нолетовом боксу - видите реакцију малог Стефана на најдужи гем на Вимблдону (ФОТО)
16. 07. 2023. у 18:15 >> 18:18
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве
НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.
13. 07. 2026. у 12:47
Коментари (2)