ПОШТЕН ГЕСТ МИЛОРАДА ИЗ КУРШУМЛИЈЕ: Вратио новчаник пун новца и мобилни телефон

То је било испред продавнице беле технике, ја сам пролазио и видим новчаник. Погледам около на улици нема никога и помислих да је боље да га узмем ја и однесем у полицију него неко други да узме па да можда и не врати власнику. Јер шта ће мени туђи новчаник, ја сам верник и не желим ништа туђе - овим речима Милорад Обрадовић, отац двоје одрасле деце из Куршумлије, прича како је пронашао и вратио новчаник у којем се поред значајне суме новца налазио и скупоцени телефон.

ПОШТЕН ГЕСТ МИЛОРАДА ИЗ КУРШУМЛИЈЕ: Вратио новчаник пун новца и мобилни телефон

фото д.з.

И док појашњава да није ни помишљао да задржи пронађени новчаник већ да је одмах отишао у полицијску станицу, каже да се у међувремену запитао и како би се он осећао да су рецимо његова деца изгубила не само новац већ и сва лична документа.

- Новчаник је био пун новца, у њему су били и картица и телефон, нисам гледао само знам да је био са великим бројем преграда. Међутим, посебно ме дирнуло када сам видео слику младе жене са два детета. Одмах сам отишао у полицијску станицу и баш у тренутку када сам предавао новчаник полицајцу, позвала је власница новчаника.То сам схватио када јој је дежурни полицајац рекао: Имате среће, човек је управо донео ваш новчаник, прича Милорад који је радни век провео у фирми која је касније приватизована услед чега је остао без посла али који каже да му ништа туђе не треба. Полицајац ме замолио да сачекам власницу телефона која не жели да јој се спомиње име, како би ми се лично захвалила.

- Она је толико била срећна, питала ме је где сам га пронашао и ја сам јој објаснио. Полицајац јој је рекао да погледа да ли је све ту, одговорила је да јесте, захвалила ми се и частила ме, што ми такође није било битно, наводи Милорад који каже да је млада жена дошла са малим дететом што му је додатно потврдило да је његов гест био вредан и частан.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (5)

ЕНЛЕЗИ ОСЕЋАЈУ НАДМОЋ: Горди албион против отписане Панаме оверава лакши пут до завршнице Мундијала