КОНАЧНЕ ЛИСТЕ У НЕДЕЉУ: Мали матуранти попуњавају листе жеља, коначне листе у недељу

Новости онлајн

30. 06. 2023. у 08:26

МАЛИ матуранти још данас до 15 сати попуњавају листе жеља за упис у средње школе, што могу учинити електронски или непосредно у својим основним школама.

КОНАЧНЕ ЛИСТЕ У НЕДЕЉУ: Мали матуранти попуњавају листе жеља, коначне листе у недељу

Фото: Н. Скендерија

Важно је да се попуни свих 20 могућности за жељене школе и да ученици реално сагледају своје резултате у односу на број поена потребних за упис у жељене средње школе.

Kако је наведено, попуњавање листе жеља електронским путем трајаће данас до 15 сати на порталу "Моја средња школа".

Попуњавање и предаја листе жеља непосредно у основној школи и унос у базу података могући су данас од 8 до 15 часова.

Провера тачности листе жеља од стране ученика у основним школама, електронским путем и непосредно у школи је у суботу, 1. јула. Пријем на приговор ученика на изражене жеље и уношење исправки непосредно у школи биће истог дана од 8 до 15 часова.

Објављивање коначне листе жеља биће у недељу, 2. јула до 8 часова.

Објављивање коначних резултата расподеле по школама и образовним профилима у основним и средњим школама биће објављено у понедељак, 3. јула, до 8 часова.

Рангирање за упис врши се на основу постигнутог успеха у шестом, седмом и осмом разреду, успеха на завршном испиту и успеху на такмичењима.

Из шестог, седмог и осмог разреда ученици могу да понесу 60 бодова, а на малој матури максимум 40, што значи укупно највише 100 бодова.

За упис ученика у први разред средње школе за школску 2023/2024. годину, планирана су 75.853 места.

(РТС)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?